Karlovy Vary srovnaly stav série, i druhého finalistu určí až sedmý zápas

Hokejisté Karlových Varů zvládli šesté utkání semifinále s Českými Budějovicemi, když Jihočechy porazili 3:0 a srovnali stav série na 3:3 na zápasy. Západočechům parádně vyšel vstup do utkání, už po osmadvaceti sekundách skóroval Košťál. Budějovice působily neškodným dojmem, brankáře Mensatora nedokázaly překonat ani jednou. I druhého finalistu tak určí až sedmý duel, který je na programu v úterý na jihu Čech.

Karlovarští hráči nastupovali do zápasu s vědomím, že případná porážka pro ně znamená konec sezóny. Do utkání ale vstoupili tlakem, který již po osmadvaceti vteřinách přetavili ve vedoucí gól. Košťál v pozici vleže dvakrát dorážel, puk se nakonec pomalu došoural za Turkova záda. Regulérnost branky musel potvrdit až videorozhodčí. Budějovice rychle inkasovaný gól nepoložil, naopak se čím dál častěji tlačily do útkou.

V deváté minutě mohl srovnat Hübl, z ostrého úhlu ale branku minul. Ihned z protiútoku se na Turka řítil Kristek, našel ale jen připravenou lapačku budějovického brankáře. V 15. minutě ale už byl krátký na Bílkovu střelu švihem, kterému chytře nechal puk do tandemu Skladaný. V závěru třetiny přibylo vyloučených, žádný z týmů ale početní převahu využít nedokázal.

Budějovickou marnost v přesilovkách ilustroval úvod druhého dějství. Po faulu Bílka hráli Jihočeši čtyři minuty v přesile, za celou dobu si ale nevytvořili pořádnou příležitost. Šance se na obou stranách rodily jen sporadicky, ty vyložené pak vůbec. Oba týmy předváděly bojovný a důrazný hokej, Budějovicím navíc těsné obrana domácích dělala velké problémy. V 37. minutě ujel po pravém křídle obránce Grof, jeho dělovka ale mířila nad.

Po pěstních soubojích čtyři tresty do konce utkání

Jandačův tým čím dál častěji nechával ve své obraně okénka. Karlovarské věže <span class="bubleSpan" onmouseout="return playerBuble.hide()" onmouseover="return playerBuble.show(this,'/hrac?seasonId=570&amp;teamId=4000005&amp;playerId=4000718',event)">Kumstát</span> se <span class="bubleSpan" onmouseout="return playerBuble.hide()" onmouseover="return playerBuble.show(this,'/hrac?seasonId=570&amp;teamId=4000005&amp;playerId=4003033',event)">Skuhravým</span> toho ještě nevyužili, střelu prvně jmenovaného Turek pokryl. V 39. minutě už ale na stadiónu potřetí vypukla gólová radost. <span class="bubleSpan" onmouseout="return playerBuble.hide()" onmouseover="return playerBuble.show(this,'/hrac?seasonId=570&amp;teamId=8000038&amp;playerId=8002245',event)">Veselý</span> propadl v obranném pásmu, k volnému puku se dostal obránce <span class="bubleSpan" onmouseout="return playerBuble.hide()" onmouseover="return playerBuble.show(this,'/hrac?seasonId=570&amp;teamId=4000005&amp;playerId=4001266',event)">Němec</span> a tvrdou střelou po ledě propálil Turka mezi betony.

<span>V závěrečné třetině měl na hokejce gól <span class="bubleSpan" onmouseout="return playerBuble.hide()" onmouseover="return playerBuble.show(this,'/hrac?seasonId=570&amp;teamId=4000005&amp;playerId=4008955',event)">Kristek</span>, střelou bez přípravy jen těsně minul branku. Domácí první formace si v další přesilovce vytvořila drtivý tlak, tutovky Skuhravého s Kumstátem ale skvěle zneškodnil Turek. <span>S přibývajícím časem na ledě přibývalo emocí, což nakonec vyústilo v pěstní souboje <span class="bubleSpan" onmouseout="return playerBuble.hide()" onmouseover="return playerBuble.show(this,'/hrac?seasonId=570&amp;teamId=4000005&amp;playerId=8003364',event)">Proška</span> s <span class="bubleSpan" onmouseout="return playerBuble.hide()" onmouseover="return playerBuble.show(this,'/hrac?seasonId=570&amp;teamId=8000038&amp;playerId=8002238',event)">Kotrlou</span> a <span class="bubleSpan" onmouseout="return playerBuble.hide()" onmouseover="return playerBuble.show(this,'/hrac?seasonId=570&amp;teamId=4000005&amp;playerId=4000013',event)">Krafta</span> s <span class="bubleSpan" onmouseout="return playerBuble.hide()" onmouseover="return playerBuble.show(this,'/hrac?seasonId=570&amp;teamId=8000038&amp;playerId=8002232',event)">Gřegořkem</span>, za který byla celá čtveřice potrestána trestem do konce utkání.</span></span>

<span><span>Pět minut před koncem mohl přidat čtvrtý gól Skladaný, Turek ale perfektním zákrokem slovenského útočníka vychytal. Na druhé straně se blýskl i <span class="bubleSpan" onmouseout="return playerBuble.hide()" onmouseover="return playerBuble.show(this,'/hrac?seasonId=570&amp;teamId=4000005&amp;playerId=8003033',event)">Mensator</span>, který lapil pokus <span class="bubleSpan" onmouseout="return playerBuble.hide()" onmouseover="return playerBuble.show(this,'/hrac?seasonId=570&amp;teamId=8000038&amp;playerId=8002242',event)">Brabence</span>. Budějovičtí nedokázali následně využít ani dvojnásobnou početní převahu. Poslední vteřiny ještě okořenila další bitka Skuhravého s <span class="bubleSpan" onmouseout="return playerBuble.hide()" onmouseover="return playerBuble.show(this,'/hrac?seasonId=570&amp;teamId=8000038&amp;playerId=8006715',event)">Novákem</span>, i oni putovali s trestem do konce utkání předčasně do šaten. Domácí tak slaví zaslouženou výhru a srovnání série.</span></span>

Česká pojišťovna play-off, semifinále - 5. zápas:
Energie Karlovy Vary - Mountfield České Budějovice 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 1. Košťál (Dobroň), 15. Bílek (Skladaný), 39. Němec. Rozhodčí: Šindler, Šír - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 15:13, navíc Prošek, Kraft, Skuhravý - Kotrla, Gřegořek, F. Novák všichni 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 4680 (vyprodáno).
Karlovy Vary: Mensator - Dobroň, Jiří Hanzlík, Mudroch, Řezníček, Němec, Duben, Grof, Prošek - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Bílek, Kraft, Skladaný - Melenovský, Kristek, Milan Procházka - Zucker, Pech, V. Polák. Trenéři: Venera, Baďouček a Kněžický.
České Budějovice: Turek - Mucha, Gřegořek, Toman, Vydarený, Sičák, Frolo, Bolf - Hudec, Brabenec, Sailer - Mertl, Vak, Veselý - Kůrka, V. Hübl, Hřebejk - Gulaš, Šimánek, Kotrla. Trenéři: Jandač a M. Černý.
Stav série: 3:3