Slavia v sedmém zápase zdolala Liberec a slaví postup do finále

Hokejová Slavia slaví, po dvou letech si opět zahraje finále extraligy. Rozhodl o tom až sedmý semifinálový duel s Libercem, který Pražané vyhráli 2:1. Růžičkův tým vedl v 57. minutě už 2:0, pak ale gólem v dvojnásobné přesilovce snížil Podkonický a začalo drama. I přes závěrečný tlak už Tygři na vyrovnání nedosáhli. Finálový soupeř slávistů vzejde z dvojice České Budějovice - Karlovy Vary, rozhodující utkání se hraje v úterý.

Hostující fanoušci Tygrům od úvodních vteřin vytvořili perfektní atmosféru. Spíše to vypadlo, že se hraje ne severu Čech. První náznak šance ale měli na starosti slávisté. Bednář obkroužil branku, Pinc byl ale připraven. Při Slobodově ráně od modré měl liberecký brankář i pořádné štěstí. Pokus, který vůbec neviděl, se mu otřel o rameno. Strhující hokej pokračoval, na druhé straně dvakrát zahrozil po nedůslednosti slávistů Čermák.

Na počátku páté minuty už přišel první gól. Červenka našel před bránou nekrytého Bednáře, který přesně trefil mezeru mezi Pincovými betony. Hned z protiútoku mohl vyrovnat Bartovič, z otočky ale pálil těsně vedle levé tyčky. V osmé minutě se až před gólmana Tygrů prokličkoval Hruška, zakončení mu ale pohotovým zákrokem překazil Pinc a Bartovičův faul.V 16. minutě se Micka po sérii odrazů zjevil sám před brankou, přesně zamířit už ale nedokázal.

Druhá třetina branku nepřinesla

V dobré příležitosti pak Klepiš trefil jen Pince. Liberecký fantom i nadále čaroval, vychytal i Tomicu, kterému při samostatném nájezdu lapil blafák do bekhendu. Při Vondrkově střele už byl bezmocný i on, na pomoc mu ale přišla pravá tyč. Liberečtí konec úvodní třetiny zajisté přivítali, jednobranková ztráta pro ně byla ještě přijatelná.

Slávisté byli aktivnější i v úvodu druhé části hry, opět ale naráželi na v pohodě chytajícího Pince. O Liberci dal vědět v přesilové hře Šachl, jeho střela po ledě však skončila na Svobodových betonech. Liberecký brankář pak při drzém průniku Klepiše vytáhl zákrok á la Hašek a střelu vytěsnil. V 33. minutě mohl srovnat Čermák, jeho ránu však Svoboda reflexivně vyrazil. V 38. nahrával Pletka před poloprázdnou brankou stojícímu Čermákovi, do pasu ale obětavě skočil Bednář a celou situaci zachránil.

Na začátku třetí třetiny se otevřel volný prostor <span class="bubleSpan" onmouseout="return playerBuble.hide()" onmouseover="return playerBuble.show(this,'/hrac?seasonId=588&amp;teamId=4000009&amp;playerId=4002199',event)">Tomicovi</span>, jeho první pokus liberecká obrana zblokovala, dorážku pak svým tělem zastavil bek <span class="bubleSpan" onmouseout="return playerBuble.hide()" onmouseover="return playerBuble.show(this,'/hrac?seasonId=588&amp;teamId=4000018&amp;playerId=8001120',event)">Hunkes</span>. V 44. minutě poslal Červenka na libereckou klec lehké nahození, <span class="bubleSpan" onmouseout="return playerBuble.hide()" onmouseover="return playerBuble.show(this,'/hrac?seasonId=588&amp;teamId=4000018&amp;playerId=8003185',event)">Pinc</span> po nejistém zákroku nemohl puk dlouho najít, brankovou čáru ale nepřešel. Tygři pak hráli třicet tři vteřin ve čtyřech proti třem, slávisté se ale bez potíží ubránili.

Podkonického snížení přineslo drama

<span>Ve vlastním oslabení ujeli Vondrka s <span class="bubleSpan" onmouseout="return playerBuble.hide()" onmouseover="return playerBuble.show(this,'/hrac?seasonId=588&amp;teamId=4000009&amp;playerId=4001752',event)">Novákem</span>, druhého jmenovaného při zakončení zahákoval <span class="bubleSpan" onmouseout="return playerBuble.hide()" onmouseover="return playerBuble.show(this,'/hrac?seasonId=588&amp;teamId=4000018&amp;playerId=4003997',event)">Krstev</span>, čímž mu střelu znepříjemnil. Slavia se ale branky přeci jen dočkala. Při hře ve čtyřech ujeli hned tři domácí hráči, Sloboda nezazmatkoval a s přihrávkou na Klepiše počkal. Jeho gól musel potvrdit až videorozhodčí, po chvilce ale branku uznal. Odpovědět mohl hned vzápětí Bartovič, <span class="bubleSpan" onmouseout="return playerBuble.hide()" onmouseover="return playerBuble.show(this,'/hrac?seasonId=588&amp;teamId=4000009&amp;playerId=8003180',event)">Svoboda</span> ale předvedl perfektní zákrok a dvougólové vedení prozatím udržel.</span>

<span>V 57. minutě hrál Liberec padesát šest vteřin dvojnásobnou přesilovku, čehož využil <span class="bubleSpan" onmouseout="return playerBuble.hide()" onmouseover="return playerBuble.show(this,'/hrac?seasonId=588&amp;teamId=4000018&amp;playerId=4004698',event)">Podkonický</span> a snížil na 1:2. Severočechy gól nabudil, vytvořili si tlak, ten ale přibrzdilo zbytečné <span class="bubleSpan" onmouseout="return playerBuble.hide()" onmouseover="return playerBuble.show(this,'/hrac?seasonId=588&amp;teamId=4000018&amp;playerId=8002247',event)">Nedorostovo</span> vyloučení. Vyrovnávací branky se už Gregorova družina nedočkala a letošní ročník pro ni končí. Slavia si naopak po dvou letech zahraje finále.</span>

<tbody><tr class="invert"><td>Slavia Praha - Bílí Tygři Liberec 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)</td></tr><tr class="highlight"><td><strong>Branky a nahrávky:</strong> 5. Bednář (Červenka), 52. Klepiš (Sloboda) - 57. Podkonický (Jiruš). Rozhodčí: Husička, Jeřábek - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 10:7. Využití: 0:1. Diváci: 13 268.</td></tr><tr><td><strong>Slavia Praha:</strong> A. Svoboda - Kadlec, Kolařík, J. Novák, Drtina, Sloboda, Žižka, Vašíček - D. Hruška, Klepiš, Vondrka - Bednář, Červenka, Tomica - Micka, Rataj, Sup - V. Růžička ml., Doležal. Trenéři: V. Růžička st. a Kalous. </td></tr><tr><td><strong>Liberec:</strong> Pinc - J. Moravec, Jiruš, Hunkes, Krstev, Žabka, Zíb, Derner, Holub - L. Čermák, Podkonický, Pletka - Klimenta, Plodek, Víšek - Blatný, Kašpařík, Pabiška - Bartovič, Šachl, V. Nedorost. Trenéři: Gregor, V. Čermák a Kapoun. </td></tr><tr class="highlight"><td><strong>Konečný stav série:</strong> 4:3</td></tr></tbody>