Rubriky:

Tipsport extraliga

Liberec chce pokračovat v koncepční práci, opět s koučem Gregorem

3. dubna 2008 16:28 - LIBEREC

I když hokejisté Liberce ani v letošní sezóně nedokázali postoupit do finále extraligy a splnit tak vysněný cíl, žádné převratné změny se v klubu konat nebudou. Mužstvo, které obsadilo v základní části třetí místo a v semifinále vypadlo po dramatické sedmizápasové bitvě s pražskou Slavií, i nadále povede Dušan Gregor. Slovenský kouč by měl pokračovat v koncepční práci.

"Na nějaké větší závěry je ještě brzy, to chce čas a chladnou hlavu. Zklamání je stále velké, jen tak neodezní, protože jsme byli malinký kousek od finále, ale už se začíná pracovat na další sezóně. Nic převratného se rozhodně dít nebude, chceme pokračovat v koncepční práci," řekl generální manažer klubu Ctibor Jech.

Liberec neuspěl v semifinále již potřetí. Tentokrát měl do finále velmi blízko, v rozhodujícím sedmém duelu prohrál na ledě Slavie 1:2. "Je nám líto, že jsme ten poslední krůček neudělali. Brali jsme to ale tak, že semifinále je povinností a finále cílem. Sezónu jako neúspěšnou nehodnotíme, to finále je spíše toužebný cíl, o který se pokusíme opět za rok," uvedl Jech.

Do sedmé extraligové sezóny v historii klubu Tygry povede opět kouč Gregor, který před rokem podepsal dvouletou smlouvu s opcí. "Hned po skončení zápasu na Slavii jsme si řekli, že budeme ve spolupráci pokračovat," řekl generální manažer. Smlouvy prodloužila i řada hráčů, klub využil opce u brankáře Michala Fikrta, obráncůLukáše Dernera, Jana Holuba, Lukáše Zíba a útočníků Stanislava Procházky a Ondřeje Hrušky. "S některými dalšími hráči jednáme," uvedl Jech.

Zřejmě až po mistrovství světa bude vyřešena otázka složení brankářské dvojice. Ve druhé polovině sezóny hájil barvy Severočechů jako jednička Marek Pinc, který přišel na hostování z Vítkovic. Dlouholetá opora Milan Hnilička totiž zamířil do ruské Ufy, odkud by se měl v létě vrátit do Liberce, kde má platnou smlouvu.

"Až se Milan Hnilička vrátí, tak to budeme řešit. Uvidíme, jak to dopadne. U Marka Pince bude záležet i na stanovisku Vítkovic, protože je to jejich hráč. Kdyby nebyl pod smlouvou, bylo by to jiné," dodal Jech. Ostravský klub už ale naznačil, že s Pincem nepočítá a jedničkou týmu bude i nadále Martin Prusek.

ČTK

Zrušit


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..