Rubriky:

Tipsport extraliga

Mensator: Nejsme v situaci, kdy bychom si měli něco vyčítat

9. dubna 2008 13:47 - KARLOVY VARY

Karlovarští hokejisté přišli v prvním finálovém duelu na svém ledě o domácí neporazitelnost ve vyřazovacích bojích. Pražské Slavii v úterý podlehli 3:4, když ztratili jednobrankové vedení po druhé třetině. „Letos jsme měli štěstí, že se nám porážky vyhýbaly. Ale ty roky, co jsme hráli před tím, jsme si na to zvykli,“ řekl s úsměvem domácí gólman Lukáš Mensator.

Třiadvacetiletý brankář v první třetině čelil třinácti slávistickým střelám, z nichž dvě prošly za jeho záda. Ve dvanácté a patnácté minutě se trefili Bednář s Červenkou a domácí rázem museli dotahovat. „Nejsme v situaci, kdy bychom si měli něco vyčítat. Sezóna se pro nás vyvíjí velmi dobře a byla by strašná škoda, kdybychom se začali hádat,“ odmítl Mensator vyčítat některé branky svým spoluhráčům.

Třetí finále Karlovy Vary - Slavia na Sport.cz
ON-LINE:Karlovy Vary - Slavia
REFERÁT:Slavia prolomila domácí neporazitelnost Varů a ujala se ve finále vedení
OHLASY:Beránek i za nepříznivého stavu věřil, že Slavia zápas otočí
EMOCE:Karlovarský kouč zuřil, proč finále pískají začátečníci
STŘELEC:Bednář byl zralý na infarkt, utkání stálo Slavii nervy i síly
MENSATOR:Nejsme v situaci, kdy bychom si měli něco vyčítat

I z nepříznivého skóre se však domácí dokázali dostat a během druhého dějství vrátili díky přesným trefám Kumstáta a Kristka vedení na svou stranu. Vinou častého vylučování však Západočeši ztráceli síly a tuto výhodu Pražané využili v poslední třetině, kdy zužitkovali přesilovou hru 5 na 3. „Byli jsme nahecovaní a chtěli do toho vlétnout,“ viděl důvod zbytečného oslabování Josef Řezníček.

„Utkání v play-off jsou hodně těžká a oslabení nám tedy moc neprospívají. V závěru nám trochu scházely síly,“ přiznal obránce Energie. „Na Slavii jsme jednou vyhráli my, oni zase vyhráli tady. Série bude vyrovnaná,“ myslí nejzkušenější hráč domácích.

Zdálo by se, že Karlovarští mohli přijít o psychickou výhodu, kterou měli po vedení v sérii. Navíc Slavia dokázala přerušit domácí neporazitelnost Energie, kterou se karlovarský celek v play-off pyšnil. „To jen tak vypadá. Ve středu musíme na ledě udělat vše proto, abychom vyhráli a začínalo se znovu,“ burcuje Řezníček.

th, Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..