Rubriky:

Tipsport extraliga

Sparta začala přípravu na ledě a gratulovala Tikalovi

24. července 2008 15:47 - PRAHA

Hokejisté pražské Sparty ve čtvrtek zahájili oficiálně přípravu na ledě na nový ročník extraligy. Po tréninku pogratulovali klubové legendě Františkovi Tikalovi k jeho nedávným pětasedmdesátým narozeninám. Sparťané už ve středu společně vyjeli na ledovou plochu při dobrovolném tréninku a ve čtvrtek byli kompletní s výjimkou útočníka Michala Sivka. O jeho hokejové budoucnosti při potížích s kyčlí rozhodují v současné době lékaři.

 

HC Sparta Praha

Tikalovi poblahopřálo vedení klubu, hráči i další legenda Jan "Gusta" Havel. "Věřím, že bude ještě slavnostní přání před zaplněnou halou, protože pan Tikal si ovace zaslouží. Sám jsem na něj chodil a jít s ním na slavnostní oběd bylo ocenění," řekl ČTK trenér František Výborný.

Sparťané se ve čtvrtek a v pátek budou připravovat na dvě skupiny. "Od pondělka už budeme trénovat naostro dvakrát denně a kombinovat led s posilovnou," prohlásil Výborný. Pohromadě má kádr se všemi posilami - Davidem Výborným z Columbusu, který zaujal i post sportovního manažera, Martinem Ručinským ze St. Louis, Ondřejem Kratěnou a Michalem Brošem z Kärpätu Oulu či Tomášem Pöpperlem, jenž se vrátil z farmy Columbusu v Syracusách.

Sivek čeká na výsledky diagnózy

Kádr doplnili také Michal Gulaši z Vítkovic, Jakub Koreis z Ilvesu Tampere, z hostování v Českých Budějovicích se vrátil Lukáš Bolf a z Nitry Jakub Vojta. Tým opustil Petr Nedvěd, který si hledá nové angažmá, dále Lubomír Vaic (Slovan Bratislava), Martin Štrba (Mladá Boleslav), Richard Stehlík (Vítkovice) a americký bek Charlie Cook (Tappara Tampere).

Otazník visí nad Sivkem, který se ve středu podrobil lékařským vyšetřením. "Čekám na výsledky, mohl bych vědět někdy do konce týdne, nebo začátkem příštího. Sám tam raději nevolám, čekám, až se ozvou," řekl ČTK Sivek, který se v případě příznivé diagnózy zapojí do přípravy s týmem.

První přípravný zápas čeká Spartu v pátek 1. srpna proti Chomutovu, vedle utkání Tipsport Cupu proti Mladé Boleslavi, Hradci Králové, Pardubicím, Liberci si Pražané zahrají ještě s Plzní, Slovanem Bratislava a Českými Budějovicemi. Od 21. do 24. srpna se představí na turnaji Red Bulls Salute v Salcburku, kde narazí na domácí tým, Petrohrad a v zápase o konečné umístění na Kolín nad Rýnem, Curych či Slovan Bratislava.

Program přípravných zápasů:
pátek 1. srpna: Sparta - Chomutov (11:00),
úterý 5. srpna: Sparta Praha - Mladá Boleslav (18:00 v Nymburku, Tipsport Cup),
čtvrtek 7. srpna: Hradec Králové - Sparta (18:00, Tipsport Cup),
pátek 8. srpna: Pardubice - Sparta Praha (17:00, Tipsport Cup),
úterý 12. srpna: Sparta Praha - Liberec (18:00 v Nymburku, Tipsport Cup),
pátek 15. srpna: Plzeň - Sparta (17:00),
čtvrtek 21. srpna: Salcburk - Sparta (20:30, Red Bulls Salute v Salcburku),
pátek 22. srpna: Petrohrad - Sparta (20:30, Red Bulls Salute v Salcburku),
neděle 24. srpna: zápas o umístění (Red Bulls Salute v Salcburku),
pátek 29. srpna: Sparta - Slovan Bratislava (17:00),
pátek 5. září: Sparta - České Budějovice (17:00).

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..