Hokejisté Zlína zvítězili v přípravě ve slovenské Skalici

V prvním přípravném utkání před novou sezónou extraligy zvítězili hokejisté Zlína na Slovensku nad domácí Skalicou 3:1. Zlínu vyšel lépe vstup do zápasu, po brankách Lešky a Záhorovského získal v první třetině dvougólový náskok. V brance Zlína odvedl spolehlivý výkon Biegl, který kapituloval pouze v 36. minutě po střele Mikúše.

Převahu si udržel Zlín i v závěrečné třetině a čtyři minuty před koncem uzavřel střelecký účet Andrašovský. "Na premiéru měl zápas slušnou úroveň, i když se příliš nebránilo a utkání mělo otevřený průběh. Vedli jsme si však lépe v koncovce. Teprve hledáme sestavu. S výsledkem jsem spokojený, ale nechci jej přeceňovat," uvedl po utkání trenér Zlína Zdeněk Venera.

Vítkovice si v přípravě poradily s Havířovem na jeho kluzišti 5:1. Hladké výhry favorit před tisícovkou diváků dosáhl i bez několika odpočívajících opor včetně gólmanů Pruska a Pince. První gól po svém přestupu ze Sparty vstřelil slovenský bek Richard Stehlík.

Liberec dostal v Litvínově "sedmičku"

Nováček extraligy z Mladé Boleslavi zvítězil v Kladně 4:2. Středočeské derby bylo pro mladoboleslavského kouče Jiřího Šejbu premiérou na lavičce nováčka extraligy.

Po bezbrankové úvodní třetině otevřel skóre v 31. minutě domácí Kalla. O tři minuty později sice vyrovnal při přesilovce Král, ale vedení Kladnu vrátil taktéž v početní výhodě dvě a půl minuty před druhou přestávkou Horna. Mladoboleslavští se nevzdali a v třetí třetině vývoj zápasu dokonale otočili. Dvakrát překonal Kopřivu Posmyk a trefil se také Krupka.

Litvínov porazil na svém ledě Liberec vysoko 7:0. O sedmibrankový příděl se dnes postarali především nadějní mladíci v žlutočerném dresu, kteří se podělili o čtyři góly.

Přípravné hokejové zápasy:
HK 36 Skalica - RI Okna Zlín 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)
Branky: 36. Mikúš - 10. Leška, 15. Záhorovský, 56. Andrašovský. Rozhodčí: Valachovič. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:1. Diváci: 600.
Havířov Panthers - Vítkovice Steel 1:5 (0:2, 1:1, 0:2)
Branky: 33. Vala - 19. Klimek, 20. Kolařík, 36. Stehlík, 54. Köhler, 54. Svačina. Rozhodčí: Kočí. Vyloučení: 12:12. Bez využití. Diváci: 1100.
Kladno - Mladá Boleslav 2:4 (0:0, 2:1, 0:3)
Branky: 31. Kalla, 38. Horna - 43. a 52. Posmyk, 34. Král, 44. Krupka. Rozhodčí: Dundr. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:2. Diváci: 600.
Litvínov - Liberec 7:0 (3:0, 2:0, 2:0)
Branky: 16. a 27. Andres, 3. Zíma, 17. Stříteský, 25. Lukeš, 50. Trávníček, 50. Černý. Rozhodčí: Turčan. Vyloučení: 7:8. Využití: 2:0. Diváci: 700.

7 : 2 Kladno - Vsetín 7 : 2 dohráno
20240418T18 : 00:00+0200