Pardubice prohrály na Bifrost Cupu s Hamburkem

BRATISLAVA

Hokejisté Pardubic po čtvrtečním vítězství nad Košicemi prohráli ve svém závěrečném vystoupení v základní skupině B na Bifrost Cupu v Bratislavě s Hamburkem 1:2 v prodloužení, přesto mají naději na účast ve finále.

Zajistí jim ji však jen sobotní výhra Košic nad Hamburkem, v opačném případě budou hrát svěřenci Václava Sýkory o třetí místo. Duel o konečné pořadí čeká Moeller v neděli.

Bezbrankový stav utkání se změnil až v 28. minutě, kdy po asistenci kontroverzního Fina Karalahtiho otevřel skóre Kanaďan Fortier. V 52. minutě sice neproměnil Pivko trestné střílení, ale 71 sekund před koncem třetí třetiny přece jen vynutil prodloužení Koukal. Ve čtvrté minutě nastavení se prosadil opět Fortier a rozhodl.

Moeller Pardubice - Hamburk Freezers 1:2 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)
Branky: 59. Koukal - 28. a 64. Fortier. Rozhodčí: Baluška - Jankovič, Horinek. Vyloučení: 5:8, navíc Smyth (Hamburg) 10 min. Bez využití. Diváci: 500.