Třinec prohrál na Rona Cupu se Skalicí 2:4

TRENČÍN

Hokejisté Třince v pátečním utkání na Rona Cupu v Trenčíně podlehli Skalici 2:4 a po úvodní výhře nad domácí Duklou si připsali první ztrátu. V dalších zápasech Zlín podlehl Zvolenu 1:3 a domácí Trenčín remizoval se Znojmem 3:3. Toto utkání ale rozhodčí Konc ukončil kvůli díře v ledu už v 30. minutě a oba týmy se po nevyužité sérii trestných střílení dohodly na remíze.

Skalica se v duelu proti Třinci dostala v úvodní třetině do dvoubrankového vedení, když se v 10. i ve 12. minutě prosadil Mikúš, který navíc v polovině utkání dovršil hattrick. Za Oceláře sice snížili Malec a Martynek, ale Skalici pojistil druhé vítězství na turnaji Kocák. Třinec tak utrpěl první porážku v přípravě na nový ročník extraligy.

Zato Zlínu se ani na pátý pokus nepodařilo v přípravě zvítězit. Zvolen získal v úvodní třetině dvoubrankový náskok, když brankáře Štúralu překonali Čierny a Cebák. V přesilovce pak snížil Rachůnek, snaha o vyrovnání při závěrečné power play ale Zlínu nevyšla a Klouda naopak střelou do prázdné branky pojistil zvolenské vítězství.

HK 36 Skalica - Oceláři Třinec 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)
Branky: 10., 12. a 30. Mikúš, 54. Kocák - 34. Malec, 42. Martynek. Rozhodčí: Lokšík. Vyloučení: 5:5. Bez využití. Diváci: 500.
HKm Zvolen - RI Okna Zlín 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)
Branky: 9. Čierny, 18. Cebák, 60. Klouda - 27. Rachůnek. Rozhodčí: Valachovič. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:1.
Dukla Trenčín - Znojemští Orli 3:3 (1:1, 2:2) - předčasně ukončeno kvůli díře v ledu
Branky: 5. Saliji, 26. Gábriš, 26. Kútny - 2. Demel, 22. Růžička, 24. Dopita. Rozhodčí: Konc. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1.

3 : 0 Pardubice - Třinec 3 : 0 dohráno
20240424T18 : 00:00+0200