Rubriky:

Tipsport extraliga

Extraliga začne za tři týdny, finále skončí nejpozději 15. dubna

19. srpna 2008 10:35 - PRAHA

Přesně za tři týdny odstartuje nový ročník hokejové extraligy. Domácí nejvyšší soutěž se hraje podle stejného herního systému jako v minulém ročníku. První šest týmů postoupí po 52 kolech základní části přímo do čtvrtfinále, ze 7.-10. pozice se postupuje do předkola play-off a celky z 11.-14. místa budou hrát ve skupině o udržení. Nejhorší tým pak čeká baráž o extraligu s vítězem první ligy.

Repríza finále uplynulého ročníku je na programu v neděli 21. září, kdy se v šestém kole představí na ledě Karlových Varů mistrovská Slavia. Tradičně největší divácký tahák základní části, pražské derby Slavie se Spartou, se hraje o dvě dějství dříve v úterý 16. září v O2 Areně. Dlouhodobá část vyvrcholí ve čtvrtek 19. února.

O tři dny později odstartuje předkolo, hrané na tři vítězné zápasy. První čtvrtfinálové duely jsou na programu v pondělí 2. března a hrají se stejně jako semifinále a finále na čtyři vítězné duely. Nový šampión bude korunován nejdříve ve středu 8. dubna a nejpozději ve středu 15. dubna.

Skupina o udržení se hraje čtyřkolově každý s každým a klubům se započítávají bilance ze základní části. Oproti letošnímu roku je program play-out více zhuštěný a hraje se pravidelně v úterý, v pátek a v neděli.

Předehrávka v televizi opět ve čtvrtek

Základní část se hraje tradičně pravidelně v pátek, v neděli a s vloženými úterky. Z pátečního kola zůstávají čtvrteční televizní předehrávky na druhém programu České televize, které začínají v 17:00. Vedle několika další předehrávaných či dohrávaných utkání mají netradiční herní den i tři další kola.

V pondělí 6. října se uskuteční šest zápasů 12. kola, protože předtím v sobotu a v neděli v pražské O2 Areně začne nový ročník NHL dvěma duely New Yorku Rangers s Tampou Bay. V neděli 5. října tak budou hrát jen Karlovy Vary s Českými Budějovicemi, a to již od 15:00. Zápasy prestižní zámořské soutěže budou začínat shodně v 18:00. Ve středu 11. února je na programu 48. dějství po reprezentační pauze a závěrečné kolo se odehraje kompletně ve čtvrtek 19. února.

Soutěř přeruší tři reprezentační pauzy

Extraligu přeruší tři reprezentační přestávky. V úterý 4. listopadu hraje národní tým v rámci oslav stého výročí českého hokeje v Praze se Slovenskem, od 6. do 9. listopadu jej pak čeká turnaj Karjala. Následně se uskuteční 18. až 21. prosince Channel One Cup v Moskvě a od 5. do 8. února LG Hockey Games ve Stockholmu.

V průběhu play-off se uskuteční přípravné zápasy na Slovensku (4. a 5. dubna) a v Německu (10. a 11. dubna). Po skončení finále startuje v tuzemsku turnaj o Pohár České pojišťovny (16.-19. dubna). Mistrovství světa ve Švýcarsku je na programu od 24. dubna do 10. května.

Hokejisty Slavie a Českých Budějovic čeká účast v nově vzniklé Lize mistrů, která má za hrací dny středy. Pražané hrají 8. října doma s Linköpingem, následně 29. října na ledě Curychu, potom 12. listopadu v Linköpingu a 3. prosince přivítají Curych. Jihočeši startují 8. října v Ufě, o čtrnáct dnů později přivítají Slovan Bratislava, potom 12. listopadu zavítá do Českých Budějovic Ufa a o týden později zamíří Mountfield do Bratislavy.

Na mezinárodní scéně se představí také Karlovy Vary, které čeká od 26. do 31. prosince tradiční Spenglerův pohár v Davosu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..