Sparta bude hrát po výhře nad Petrohradem v Salcburku finále

SALCBURK

Hokejisté Sparty v pátek porazili ve svém závěrečném utkání v základní skupině na turnaji v Salcburku Petrohrad 2:0 a v neděli budou hrát finále. Pražané totiž naplno bodovali i v prvním duelu ve čtvrtek proti domácímu Salcburku. V boji o triumf narazí v 19:30 na Curych či Kolín nad Rýnem.

V závěru úvodní třetiny se vyznamenal sparťanský gólman Pöpperle proti Koroljovovi a po 95 vteřinách druhé části kapituloval americký brankář Esche, kterého překonal Langhammer. Zvýšit mohli v druhém dějství ještě Ton, znovu Langhammer a Broš.

V 46. minutě měl Petrohrad blízko k vyrovnaní, ale Sušinského střelu zastavila tyč a další akci tohoto ruského reprezentanta zastavil Pöpperle. Při přesilovce Sparty a power play Petrohradu pojistil výhru do prázdné branky dvě vteřiny před koncem Výborný.

Sparta Praha - Petrohrad 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky: 22. Langhammer, 60. Výborný. Vyloučení: 7:4. Využití: 1:0. Diváci: 1000.