Rubriky:

Tipsport extraliga

Kusý není proti společné soutěži se Slováky, ale ještě by počkal

3. září 2008 15:57 - PARDUBICE

Generální manažer hokejistů Pardubic Zbyněk Kusý se nebrání myšlenkám na společnou česko-slovenskou soutěž, o jejímž vzniku se v poslední době opět začalo hovořit. Musela by však být dobře připravena a plány na její realizaci by ještě odložil s ohledem na start Kontinentální ligy.

 

SPORT.CZ/Tomáš Fliegl

Společná česko-slovenská liga zdaleka není nové téma. "Mluví se o tom dlouho. Tvrdím, že výkonnostně by na to tři čtyři slovenské týmy měly, ale je otázka, jestli by soutěž o celkově 18 mužstvech něco řešila," řekl ČTK Kusý.

Při důkladném zvážení počtu účastníků by však nebyl proti, nešlo by však o rovnoměrné zastoupení obou stran. "Samozřejmě úplně proti bych nebyl, ale na druhou stranu si myslím, že kvalitativně daleko lepší by byla soutěž s deseti českými a čtyřmi slovenskými celky," nastínil svou představu Kusý.

S řešením by však ještě nějaký čas počkal. "V současnosti, když vznikla Kontinentální liga, která dříve či později zasáhne nějaká česká mužstva, tak se o tom můžeme bavit, ale je to předčasné," myslí si Kusý.

Podle jeho slov se nejdřív musí vyjasnit, zda nějaké české kluby budou mít zájem KHL hrát. "Je to asi nejbohatší a nejkvalitnější evropská soutěž. Až pak bych možná řešil tuhle společnou česko-slovenskou ligu," uvedl Kusý.

ČTK

Zrušit


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..