Slavia vyhrála v generálce na extraligu v Litvínově

OSTRAVA

Hokejisté pražské Slavie zvítězili v generálce na nový extraligový ročník na ledě Litvínova 4:1. Mistrovská Slavia vstoupí do soutěže v úterý na ledě Českých Budějovic, Severočeši přivítají pražskou Spartu.

Pražany dostal do vedení v 7. minutě Čermák a náskok zdvojnásobil kapitán Beránek. V 17. minutě sice snížil po úniku Branda, ale když nevyužili velké šance Jánský, Černý a Lukeš, zvýšil před polovinou utkání náskok Slavie Kadlec. V 48. minutě dovršil výsledek Červenka.

Vítkovice v generálce na extraligu smetly Zlín 5:0

Čtvrteční generálka dvou extraligových týmů na úterní začátek nejvyšší soutěže jednoznačně vyzněla pro Vítkovice, které na domácím ledě smetly Zlín 5:0. Dvě branky vstřelil Jiří Burger. O čisté konto se zasloužili jak Marek Pinc, tak Martin Štěpánek, který šel do branky na poslední třetinu.

Vítkovice si proti ligovému rivalovi s chutí zastřílely a navnadily se na úvod ročníku. Rozhodující byla druhá část, v níž domácí kvalitní výkon okořenili třemi zásahy. V závěru dal kouč Hadamczik šanci druhému brankáři Štěpánkovi, který navázal na bezchybné představení kolegy Pince.

Pardubice zdolaly v přípravě Kladno 2:0

Hokejisté Pardubic zvítězili v generálce na nový ročník extraligy doma nad Kladnem 2:0. Branky vítězů vstřelili Michal Tvrdík a Tomáš Blažek. Pardubický Moeller vstoupí v úterý do soutěžního ročníku v Karlových Varech a Kladno se představí v Liberci.

Pardubičtí měli po celé utkání více ze hry, ale špatná koncovka a výborný Kopřiva v brance Kladna je připravili o výraznější vítězství. Na gól se v Pardubicích čekalo až do 44. minuty, kdy se prosadil Tvrdík. Výhru pojistil Blažek. Minimum kladenských příležitostí zlikvidoval spolehlivý brankář Lašák.

Litvínov - Slavia Praha 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)
Branky: 17. Branda - 7. Čermák, 14. Beránek, 28. Kadlec, 48. Červenka. Rozhodčí: Turčan - Hauzr, Rozlílek. Vyloučení: 9:9. Bez využití. Diváci: 565.
Vítkovice Steel - RI Okna Zlín 5:0 (1:0, 3:0, 1:0)
Branky: 38. a 53. Burger, 18. Petrovický, 22. Ujčík, 26. Svačina. Rozhodčí: Husička - Gebauer, Tošenovjan. Vyloučení: 6:2. Využití: 1:0. Diváci: 300.
Moeller Pardubice - Geus Okna Kladno 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Branky: 44. Tvrdík, 53. Blažek. Rozhodčí: Kareš - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:5. Bez využití. Diváci: 1000.

4 : 1 Kladno - Vsetín 4 : 1 dohráno
20240417T17 : 00:00+0200