Rubriky:

Tipsport extraliga

SPECIÁL: Hokejová extraliga 2008/09

9. září 2008 07:33 - PRAHA

Letní příprava je minulostí, v úterý 9. září odstartuje další ročník hokejové O2 extraligy. Soutěž letos ozdobí hned dvanáct olympijských vítězů z Nagana, fanouškům se představí nováček z Mladé Boleslavi a novinkou je také znovuzavedení druhých asistencí. Vše o extralize i jejích zástupcích v nové Lize mistrů se čtenáři budou pravidelně dozvídat na stránkách Sport.cz.

Fanoušci extraligy letos uvidí v akci dvanáct hráčů, kteří před deseti lety vybojovali v Naganu titul olympijských vítězů. Hned čtyři kluby mají ve svém kádru dva "zlaté hochy": Třinec (Čechmánek, Moravec), Litvínov (Šlégr, Reichel), Kladno (Patera, Martin Procházka), a pražská Sparta (Libor Procházka a Ručinský).

Právě Sparta je pak neoficiálním králem v letním posilování. Kromě Ručinského se do klubu vrátil i David Výborný a útočná vozba z Finska Broš, Kratěna. Další hvězdy ze zámoří budou k vidění v Plzni (Martin Straka) a v Liberci (Jaroslav Modrý). Pikantní bude také návrat do extraligy v podání Richarda Krále, kapitán Mladé Boleslavi vládne produktivitě nejvyšší soutěže mezi všemi aktivními hráči.

HOKEJOVÁ O2 EXTRALIGA NA SPORT.CZ:
Profily a soupisky mužstev hokejové extraligy
Přehled nejzajímavějších přestupů

Mladá Boleslav bude coby nováček oživením soutěže, další novinky pak potěší všechny hráče, kterým jde především o atraktivní ofenzivní hokej. Tou první je, že vedení soutěže bude tvrdě trestat simulování hráčů. Postih bude možné provést buď z podnětu komise rozhodčích nebo podnětu klubu a na základě videozáznamu by potrestaný hráč přišel o desetinu základního platu.

Další podstatnou věcí je znovuzavedení druhých asistencí, které byly před
dvěma roky zrušeny pro různé spekulace ze strany hráčů. "Nabádali jsme čárové rozhodčí, aby si do toho nenechali mluvit a pokud dojde k nějakým změnám, musí sudí podrobně popsat, proč ke změně došlo," upozorňuje předseda komise rozhodčích Pavel Halas. O druhé asistenci mohou rozhodnout pouze rozhodčí přítomní na ledě.

HOKEJOVÁ EXTRALIGA - STATISTIKY A PŘEHLEDY
Statistiky a parametry hráčů
Přehled cizinců v soutěži
Seznam rozhodčích

Letošní sezónu také ozvláštní účast českých klubů v nově vzniklé Lize mistrů, kde budou reprezentovat České Budějovice a Slavia Praha. Kvůli tomu se bude soutěž takřka pravidelně hrát třikrát týdně, z kdysi občasných úterků budou tentokrát téměř pravidelné. Jedna změna hracího dne pak nastane 6. října, kdy se zápasy 12. kola budou hrát v pondělí. Víkend předtím se totiž v Praze hrají dva regulérní zápasy zámořské NHL.

Základní část extraligy 2008/09 skončí 19. února, poté se pro týmy na 7.-10. místě tabulky opět rozjede předkolo play-off následované čtvrtfinále, semifinále, a finále. Podle sázkové kanceláře Tipsport je největším favoritem na titul Sparta s kurzem 2,5:1 následována obhájcem titulu ze Slavie (5:1) a Českými Budějovicemi (6:1). Mistr bude znám nejpozději 15. dubna příštího roku. "Letošní ročník by měl být jeden z nejkvalitnějších, jaký jsme mohli kdy sledovat," slibuje předseda Českého svazu ledního hokeje Tomáš Král.

CÍLE KLUBŮ V NOVÉM ROČNÍKU EXTRALIGY:
HC Slavia Praha
HC Energie Karlovy Vary
HC MOUNTFIELD
Bílí Tygři Liberec
Hockey Club Litvínov
HC Sparta Praha
HC Oceláři Třinec
HC GEUS OKNA Kladno
HC LASSELSBERGER Plzeň
HC Znojemští Orli
HC Vítkovice Steel
HC MOELLER Pardubice
RI OKNA Zlín
BK Mladá Boleslav

Jirka G. Novák, Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..