V repríze finále uspěla Slavia, hokejisté Kladna i Plzně prohráli

Hokejisté Plzně a Kladna v šestém kole poprvé v letošní sezóně prohráli. Plzeň neuspěla na ledě Vítkovic, domácí zvítězili vysoko 4:1 a Kladno prohrálo v Českých Budějovicích 2:4. V repríze loňského finále se z vítězství radovala Slavia, která přehrála Karlovy Vary 3:2. V dalších zápasech Pardubice porazily Třinec 5:4, Sparta si poradila se Znojmem 2:1 a Zlín přehrál Liberec 6:3. Mladá Boleslav si připsala první bod, když prohrála s Litvínovem 1:2 po prodloužení.

Se stoprocentní bilancí z předchozích pěti kol přijeli hokejisté Plzně do Vítkovic. Skóre v prospěch Ostravanů otevřel už v deváté minutě v přesilové hře Viktor Ujčík, k němuž se dostal puk po odražené střele Šimíčka. Vítkovice využily na začátku druhé třetiny další početní výhodu. Po přihrávce Petrovického prostřelil Málka mezi betony Richard Stehlík.

Krátce po polovině zápasu se radovali domácí znovu. Jiří Burger zmátl plzeňského gólmana naznačením bekhendové střely a z forhendu zvýšil stav. Západočeši byli konsternováni a brzy museli přihlížet, jak Málek vytahuje puk ze své sítě počtvrté. Trefil se osamocený Vladimír Svačina. Na konečných 4:1 pro Vítkovice snižoval Petr Vampola.

Kladno padlo poprvé v sezóně na jihu Čech

Za svou šestou výhrou v řadě vyšli rázně hokejisté Kladna na ledě Českých Budějovic. Už po 48 vteřinách se do Turkovy brány trefil Jan Tomajko, jenž využil odražené střely Martina Frolíka. Na dvoubrankový rozdíl zvýšili Středočeši v přesilové hře, v níž se prosadil střelou od modré David Hájek.

Mountfield ale zbraně nesložil a kontroval také z přesilové hry. Po tyči Ondřeje Veselého se puku zmocnil Lukáš Poživil a rozradostnil tak poprvé domácí diváky. Ti se mohli radovat opět ve 33. minutě. V té se dostal navrátilec z trestné lavice Milan Toman do přečíslení 2 na 1 a po přihrávce Ivana Humla vyrovnal.

Jihočechům se podařil dokonalý obrat. V 52. minutě se probil před Kopřivu Tomáš Kůrka, který střelou po zemi vstřelil rozhodující branku zápasu. Poslední branku utkání vstřelil Ivan Huml, jenž upravil na končných 4:2 pro Mountfield.

Slavia otočila zápas v Karlových Varech

V repríze loňského finále si museli diváci v Karlových Varech počkat na úvodní branku zápasu až do druhé třetiny. Ve 25. minutě se dostal do nájezdu na brankáře Mensatora Petr Jelínek, který po blafáku uspěl. Vstup do závěrečné třetiny se povedl domácím. Marek Melenovský vyrovnal tečí v přesilové hře a vedení zajistil Energii Petr Kumstát v 51. minutě.

Karlovy Vary si přesto ze zápasu neodnesou ani jeden bod. Šest minut před koncem utkání totiž David Hruška brankou v přesilové hře vyrovnal a o dvě minuty později se o vítězství Slavie postaral Roman Červenka. Slavia porazila Karlovy Vary 3:2.

Pardubice uhájily vítězství proti Třinci

Vyrovnanou první třetinu přinesl souboj dvou týmů, kterým se nepodařil vstup do sezóny - Pardubic a Třince. Domácí šli do vedení v osmé minutě, v níž Jan Kolář využil chyby hostující obrany. Za Oceláře poprvé vyrovnal o čtyři minuty později David Květoň. Vedení na stranu Moelleru strhl opět Libor Pivko v přesilovce 5 na 3.

Na začátku druhé třetiny však vyrovnal Rostislav Martynek. Třinecký obrat se ale nekonal. Východočeši během osmi minut nasázeli svému soupeři tři branky, když se trefili Pucher, Kolář a Koukal. Třinečtí se pokusili zápas zdramatizovat, když se během dvaceti vteřin radovali z branky Gureň a Polanský, Pardubice si ale výsledek pohlídaly a zvítězily 5:4.

Sparta doma porazila Znojmo

Jeden z hlavních kandidátů na vítězství v letošním ročníku extraligy Sparta přivítala ve svém stadiónu Znojmo a od 16. minuty prohrávala, když se po nenápadné střele od modré čáry prosadil Martin Růžička. Pražanům se ale podařil obrat. V přesilovce se ve druhém dějství nejdříve prosadil Martin Ručinský a v závěrečné části strhl vedení na stranu svěřenců Františka Výborného Marek Černošek.

Zlínští hokejisté se dostali do vedení v zápase proti hostujícímu Liberci na začátku 18. minuty, kdy brankáře Fikrta prostřelil Bedřich Köhler. Ve druhé části Moravané svůj náskok zvýšili. Ve 28. minutě se prosadil Balaštík a hned o dvě minuty později se z druhé branky v zápase radoval Köhler. Tygři sice snížili brankou Lukáše Vantucha, Zlín ale odpověděl zásahy Kollára a třetím gólem Köhlera. Zlín nakonec přehrál Liberec 6:3.

Mladá Boleslav vybojovala první extraligový bod

Hokejisté Mladé Boleslavi v honbě za prvními extraligovými body nezačali vůbec dobře. Už v páté minutě se prosadil Robert Reichel. Domácí vyrovnali na začátku 19. minuty, kdy první přesilovou hru v sezóně využil Jiří Marušák. Stav 1:1 vydržel až do konce třetí třetiny. V poslední vteřině prodloužení vystřelil druhý bod pro Litvínov Peter Jánský. Litvínov porazil Mladou Boleslav 2:1 po prodloužení.

<tbody><tr class="invert"><td colspan="3"><strong>6. kolo hokejové O2 extraligy:</strong></td></tr><tr class="highlight"><td> </td><td><strong><a href="http://hokej.sport.cz/clanek/137095-hokejiste-vitkovic-zastavili-lidra-zdolali-plzen.html" target="_blank">Vítkovice - Plzeň 4:1</a></strong></td><td><a href="http://online.sport.cz/on-line?id=6420">on-line</a></td></tr><tr><td colspan="3"><strong>Branky</strong>: 9. Ujčík, 24. Stehlík, 31. Burger, 33. Svačina - 54. Vampola.</td></tr><tr class="highlight"><td> </td><td><strong><a href="http://hokej.sport.cz/clanek/137096-pardubice-vedly-5-2-ale-nakonec-se-na-vyhru-s-trincem-nadrely.html" target="_blank">Pardubice - Třinec 5:4</a></strong></td><td><a href="http://online.sport.cz/on-line?id=6421">on-line</a></td></tr><tr><td colspan="3">Branky: 8. a 30. Kolář, 17. Pivko, 29. Pucher, 37. Koukal - 12. Květoň, 21. Martynek, 50. Gureň, 51. Polanský.</td></tr><tr class="highlight"><td> </td><td><strong><a href="http://hokej.sport.cz/clanek/137099-jihocesi-dokonale-otocili-zapas-s-kladnem-a-vyhrali-4-2.html" target="_blank">České Budějovice - Kladno 4:2</a></strong></td><td><a href="http://online.sport.cz/on-line?id=6422">on-line</a></td></tr><tr><td colspan="3"><strong>Branky</strong>: 16. Poživil, 33. Toman, 52. Kůrka, 57. Huml - 1. Tomajko, 13. Hájek.</td></tr><tr class="highlight"><td> </td><td><strong><a href="http://hokej.sport.cz/clanek/137081-rucinskeho-premierova-trefa-nastartovala-spartansky-obrat-proti-znojmu.html" target="_blank">Sparta Praha - Znojmo 2:1</a></strong></td><td><a href="http://online.sport.cz/on-line?id=6423">on-line</a></td></tr><tr><td colspan="3"><strong>Branky</strong>: 26. Ručinský, 48. Černošek - 16. Růžička.</td></tr><tr class="highlight"><td> </td><td><strong><a href="http://hokej.sport.cz/clanek/137102-zlin-doma-potreti-vyhral-kohler-zaznamenal-hattrick.html" target="_blank">Zlín - Liberec 6:3</a></strong></td><td><a href="http://online.sport.cz/on-line?id=6425">on-line</a></td></tr><tr><td colspan="3"><strong>Branky</strong>: 18., 29. a 48. Köhler, 28. a 59. Balaštík, 35. Kollár - 31. Vantuch, 53. Bartovič, 60. Procházka.</td></tr><tr class="highlight"><td> </td><td><strong><a href="http://hokej.sport.cz/clanek/137078-duel-plny-zvratu-zvladla-v-karlovych-varech-slavia-a-drzi-neporazitelnost.html" target="_blank">Karlovy Vary - Slavia Praha 2:3</a></strong></td><td><a href="http://online.sport.cz/on-line?id=6419">on-line</a></td></tr><tr><td colspan="3"><strong>Branky</strong>: 42. Melenovský, 51. Kumstát - 25. Jelínek, 55. Hruška, 57. Červenka.</td></tr><tr class="highlight"><td> </td><td><strong><a href="http://hokej.sport.cz/clanek/137111-boleslav-ma-prvni-bod-prohrala-vsak-s-litvinovem-v-prodlouzeni.html" target="_blank">Mladá Boleslav - Litvínov 1:2 po prodloužení</a></strong></td><td><a href="http://online.sport.cz/on-line?id=6424">on-line</a></td></tr><tr><td colspan="3"><strong>Branky</strong>: 19. Marušák - 5. Reichel, 65. Jánský.</td></tr></tbody>