Zlínští cítí křivdu. Byla Červenkova branka regulérní?

24. září 2008 07:16 - PRAHA

Prohru 2:6 na ledě pražské Slavie hokejisté Zlína rozdýchávali těžko. Ještě po čtyřiceti minutách byl stav nerozhodný, třetí třetinu ale Ševci hrubě nezvládli, když inkasovali čtyři branky. Navíc si myslí, že je rozhodčí v čele s hlavním Hradilem na ledě mistra poškodili. Nezdál se jim totiž Červenkův vítězný gól, po kterém se už nedokázali zvednout.

Z třetí třetiny uběhlo jen čtyřiapadesát vteřin, když Roman Červenka nechytatelnou bombou strhnul vedení zpátky na stranu Pražanů. Zlín tato branka položila, na odpověď se jeho hráči už nezmohli. Klíčový moment zápasu. Trenér Moravanů Zdeněk Venera po Červenkově trefě své ovečky dlouho nechtěl pustit ze střídačky k vhazování ze středního kruhu. Hra se přerušila na několik minut. Venera si totiž nebyl jistý, zda-li se kotouč odrazil od vnitřní konstrukce branky, nebo od horní tyčky.

„Pochybovali jsme, jestli to vůbec byl gól. Nebylo dost zřejmé, jestli byl puk v brance, nebo ne,“ vysvětloval na pozápasové tiskové konferenci Venerův asistent Rostislav Vlach. Po hlavním Reném Hradilovi chtěli jediné. Aby šel platnost branky zkonzultovat s videorozhodčím. I proto, že podobná situace nastala na opačné straně už v první třetině. Leška při přesilové hře poslal svůj tým do vedení, Hradil se jel přesto poradit, zda-li kotouč přešel brankovou čáru. K údivu všech. I krátkozrací diváci hned viděli, že je puk v síti.

Referát ze zápasu Slavia - Zlín najdete zde.

„Vím, že mají určitá pravidla, kdy se na video podívat můžou a kdy ne. Mrzí nás ale, že na Leškův gól, který byl přitom jasný, se podívat šel. A na ten Červenkův ne,“ vyprávěl po utkání již klidným hlasem Jaroslav Balaštík. V podobném duchu mluvil i Vlach, který přiznal, že Červenkova střela byla příliš rychlá na to, aby vyřkl jednoznačný ortel. „Ale náš druhý gól kontrolovat šel. Proto se mi zdá trochu nepřiměřené, když se to na jedné straně kontroluje a na druhé ne. Myslím, že by vůbec neškodilo, kdyby se na záznam podíval,“ nechápal Vlach, proč se Hradil i ve vlastním zájmu nejel poradit.

Podle Balaštíka si byl hlavní rozhodčí ihned jistý, že se kotouč odrazil ven z klece. Nikoliv od horní tyčky. „Byl si jistý, že je to gól,“ reprodukoval Balaštík Hradilovu reakci. Tomu ale příliš nerozumí zlínský centr Petr Leška. Nejenže si nebyl jistý v reálu, moudřejší nebyl ani z opakovaného záběru, který běžel na kostce umístěné nad ledem. „Ani z něj to zas tak evidentní nebylo. Na video se mohl jet podívat.“

Naopak úspěšný střelec Roman Červenka vůbec nepochyboval, že vstřelil gól. „Jednoznačně jsem viděl, že se to odrazilo z branky. Asi jsem to tak neviděl nejen já, ale i rozhodčí. Proto jsem byl docela v klidu,“ říkal. „Možná by emoce utichly, kdyby se šel na video podívat. Takhle jsme se tím asi nechali trošku rozhodit a v následujícím střídání dostali čtvrtý gól,“ naposledy se vrátil k inkriminovanému momentu Balaštík. Asistent Vlach zároveň po zápase odmítl prozradit, jestli bude zlínské vedení spornou situaci nějak dál řešit. „Nebudu se k tomu vyjadřovat. Myslím, že je to zbytečné,“ uzavřel Vlach.

Jan Škvor, Sport.cz

O2 Sport 4:1 Brno - Liberec 4:1 dohráno
20210226T18:00:00+0100
Brno vs. Liberec
Brno vs. Liberec
Brno
Liberec
  5:4 pp Karlovy Vary - Zlín 5:4 pp   dohráno
20210226T17:30:00+0100
Karlovy Vary vs. Zlín
Karlovy Vary vs. Zlín
Karlovy Vary
Zlín
  5:2 Ml. Boleslav - Pardubice 5:2 dohráno
20210226T17:30:00+0100
Ml. Boleslav vs. Pardubice
Ml. Boleslav vs. Pardubice
Ml. Boleslav
Pardubice

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: