Sparta zdolala Pardubice a posunula se na třetí místo

Hokejisté pražské Sparty vyhráli předehrávku 8. kola hokejové O2 extraligy nad Pardubicemi 5:4 po samostatných nájezdech. Jako jediný v nich uspěl Michal Broš, holešovický celek se minimálně na 24 hodin posunul na třetí místo tabulky. Pardubice zůstaly šesté s tříbodovou ztrátou na čtvrté Vítkovice. Osmé kolo O2 extraligy pokračuje v pátek zbývajícími zápasy.

Sparta, která poslední tři zápasy vyhrála, šla rychle do vedení. Do odkryté branky doklepával puk Petr Ton, který byl nejaktivnějším hráčem zápasu. Domácí kanonýr během duelu vstřelil gól, neproměnil trestné střílení, trefil tyč v prodloužení a těsně po jeho vypršení se dokonce trefil znovu. V rozhodujících samostatných nájezdech jej znovu vychytal mladý gólman Pardubic Martin Růžička.

Východočeši vyrovnali na 1:1 Jiřím Cetkovským, kterého uvolnil Pivko. Sparta opět vedla po gólu Jakuba Langhammera, hosté dokázali dvěma přesilovkovými trefami Radovana Somíka a Jana Starého otočit skóre. Sparta znovu odpověděla Martinem Ručinským a Ondřejem Kratěnou, prodloužení zařídil tři minuty před koncem základní hrací doby Jan Kolář.

Samostatný nájezd jako jediný proměnil Michal Broš a zařídil bonusový bod Spartě, která se minimálně do pátečních zbývajících duelů 8. kola posunula na třetí příčku.

Sparta Praha - Moeller Pardubice 5:4 (1:1, 1:2, 2:1) po sam. nájezdechon-line
Branky a nahrávky: 8. Ton (Gulaši), 24. Langhammer (Gulaši), 51. Ručinský (Ton, Ptáček), 55. Kratěna, rozhodující nájezd Broš - 10. Cetkovský (Pivko, Divíšek), 25. Somík (Píša, Tvrdík), 29. Starý (Nakládal, Havíř), 57. Kolář (Koukal). Rozhodčí: Hradil - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:2. Diváci: 5892.
Sparta: Pöpperle - Černošek, Gulaši, L. Procházka, Jan Hanzlík, Ptáček, Cunik, Vojta - Látal, D. Výborný, Ručinský - Netík, Broš, Kratěna - Ton, Langhammer, Podlešák - Dragoun, Hrdel, Hromas. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.
Pardubice: M. Růžička - Snopek, Štrbák, Píša, Čáslava, Nakládal, Havíř, Zukal, M. Šeda - Cetkovský, Divíšek, Pivko - Tvrdík, Pucher, Somík - Kolář, Koukal, Starý - Ondřej, Blažek, Rákos. Trenéři: V. Sýkora a Seidl.