Vítkovice se vrátily na druhé místo, Budějovice prohrály posedmé v řadě

Pět zápasů mělo v neděli na programu 17. kolo hokejové O2 extraligy. Hráči Vítkovic potvrdili suverenitu na domácím ledě a po výhře 3:2 nad Zlínem se vrátili na druhou příčku tabulky. Na třetí místo totiž klesla Plzeň, která prohrála s Karlovými Vary 2:4. Litvínov doma přehrál České Budějovice 5:1 a Pardubice odvezly dva body za výhru 6:5 v prodloužení na ledě Znojma. Až samostatné nájezdy rozhodly zápas v Kladně, kde se nakonec z vítězství radoval nováček z Mladé Boleslavi.

Vítkovičtí prohráli v probíhajícím ročníku extraligy na vlastním ledě jen jednou a v neděli dosáhli sedmého domácího vítězství. Zlín přitom vedl po první třetině zásluhou Balaštíka a Bořuty o dvě branky, Vítkovice ale v prostřední části srovnali po trefách Barinky a Štefanky a tříbodový příděl vystřelil domácím v 44. minutě Šimíček.

Hokejisté Karlových Varů v pátek smetli doma pětigólovým debaklem Vítkovice a v neděli získali všechny body na ledě Plzně, která tak neudržela krok s Vítkovicemi a klesla na třetí místo tabulky. Hosté odpověděli na úvodní gól Vlasáka dvěma brankami v prostřední i závěrečné části a snížili náskok svého dnešního soupeře na tři body.

Budějovice propadly v Litvínově

Hokejisté Litvínova prodloužili trápení Českých Budějovic a zvítězili na domácím ledě 5:1. Hosté se dokázali trefit jen ve druhé třetině, kdy snižoval na 1:2 Toman. Litvínov tak zůstává na šestém místě tabulky a dál drží krok s pátými Karlovými Vary. Budějovice po sedmé prohře za sebou klesly na třináctou příčku, poslední Znojmo už má ale stejně bodů jako Jihočeši.

Znojemští hokejisté, kteří na svém ledě přivítali Pardubice, nenavázali na dvě výhry za sebou, z jedenáctigólové přestřelky ale nakonec vytěžili alespoň bod. O výhře Východočechů 6:5 v prodloužení rozhodl v poslední minutě nastavení Píša. Pardubičtí zůstali v tabulce čtvrtí, na třetí Plzeň ztrácejí bod.

Na dvanáctou příčku před Budějovice poskočili hokejisté Mladé Boleslavi. Extraligový nováček na ledě Kladna dvakrát prohrával, pokaždé ale dokázal vyrovnat a nakonec dovedl zápas až do samostatných nájezdů. Dramatický rozstřel rozhodl v páté sérii Gajovský, který byl jediným úspěšným exekutorem.

Program 17. kola pokračuje v pondělí zápasem Liberec - Třinec a v úterý jej uzavře pražské derby mezi Spartou a lídrem extraligy ze Slavie.

Hokejová O2 extraliga - 17. kolo
Vítkovice - Zlín 3:2 (0:2, 2:0, 1:0)on-line
Branky: 21. M. Barinka, 32. Štefanka, 44. Šimíček - 11. Balaštík, 18. Bořuta.
Plzeň - Karlovy Vary 2:4 (1:0, 0:2, 1:2)on-line
Branky: 11. Vlasák, 56. Vampola - 32. Kristek z trestného střílení, 39. Pech, 42. Melenovský, 46. Skuhravý.
Znojmo - Pardubice 5:6 PP (2:3, 3:0, 0:2 - 0:1)on-line
Branky: 14. Rýgl, 20. Dopita, 27. Haman, 27. Kucharczyk, 37. Demel - 5. Tvrdík, 11. Pucher, 17. Divíšek, 41. Cetkovský, 43. Divíšek, 65. Píša.
Kladno - Mladá Boleslav 2:3 SN (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0)on-line
Branky: 8. Bělohlav, 26. Bělohlav - 15. Rod, 43. T. Sýkora, rozhodující sam. nájezd Gajovský.
Litvínov - Č. Budějovice 5:1 (1:0, 2:1, 2:0)on-line
Branky: 8. Jánský, 25. P. Punčochář, 37. V. Hübl, 41. Lukeš, 59. Jenáček - 27. Toman.

3 : 0 Pardubice - Třinec 3 : 0 dohráno
20240424T18 : 00:00+0200