Tomík: Byla to práce celého týmu

Hokejisté Třince v pondělním utkání O2 extraligy vyhráli v Liberci, hattrickem se na vítězství podílel slovenský útočník Ocelářů Róbert Tomík.

Třemi góly jste zařídil vítězství hokejistů Třince 3:1 na libereckém ledě. Co tomu říkáte?

Dal jsem sice hattrick, ale byla to práce celého mužstva. Sám bych žádný zápas nevyhrál. Dva góly byly v přesilovce, kdy jsme měli i štěstí. A jedna branka padla při hře čtyř proti čtyřem.

Kde jste viděl klíčový moment utkání?

Dobře jsme bránili střední pásmo a soupeře jsme k ničemu nepustili. Zvedl nás gól na 2:1.Ale nebylo to jednoduché, i když z tribuny to možná tak vypadalo.

Co jste si říkali před třetí třetinou? Neměli jste obavy, že přijdete o těsný náskok?

Určitě jsme měli na paměti zápas v Litvínově, kde jsme ztratili takřka vyhraný duel dvěma inkasovanými góly během deseti vteřin v předposlední minutě. Naštěstí jsme to v Liberci zvládli a podržel nás brankář Vojtek.

Co vás ten hattrick bude stát?

Určitě nějakou svačinku do kabiny. Ale ještě jsme to neřešili.

Kdy jste dal naposledy hatttrick?

Ještě při působení ve Spartě, už je to několik let.

Třineckému týmu ani vám osobně se v poslední době moc nedařilo. Je výkon z Liberce zlomem?

Doufám, že to tak bude. Dosavadní průběh sezóny nebyl z mojí strany ani z pohledu mužstva moc dobrý. Máme na čem pracovat.

Proč jste absentoval v sedmi zápasech?

Sešlo se víc problémů. Neměl jsem odpovídající formu a marodil jsem i s ramenem a střevním onemocněním. Snad je to už všechno za mnou a budu hrát pravidelně.

Kam sahají současné ambice Třince?

Z desátého místa se chceme dostat výš aspoň o dvě příčky. Hlavní je probojovat se do  play-off.