Rubriky:

Tipsport extraliga

Trvaj: Nezbylo mi než skočit

29. října 2008 09:30 - PARDUBICE

Nooo!!! Jéééé.... Zoufalé volání fanoušků po zahozených pardubických šancích se proměnilo v pískot na domácí hokejisty a hněv na sudího Jeřábka. Takový znojemský odpor se na východě Čech nečekal. Jednatřiceti zákroky se při něm zaskvěl gólman Orlů Jiří Trvaj.

Zvláště zásah proti tutovce Libora Pivka byl výstavní. V NHL by ho divákům pouštěli do omrzení. „Vyjel jsem na hráče, co se napřahoval na střelu, ale ten ještě přihrál úplně volnému Pivkovi, takže mi nezbylo než skočit do prázdné branky a věřit, že mě puk trefí,“ líčil Trvaj, co mu v té chvíli zápasu běželo hlavou.

„Martin Štrbák mi dal krásnou přihrávku, ale já se bál, že puk přeskočí hokejku, takže jsem si ho ještě zpracovával. To byla chyba. A pak jsem trefil přesně Trvajovu lapačku,“ nemohl uvěřit Pivko. „Měl jsem to dát a zápas mohl vypadat jinak,“ věděl dobře ryšavý útočník.

Více o utkání Pardubice - Znojmo čtěte zde.

Od zlikvidované šance z druhé třetiny se Znojmo odpíchlo k těsné výhře 2:1, po které už alespoň není poslední. „Pohled na tabulku je ale stejně tristní,“ pokýval hlavou znojemský gólman. „V několika zápasech jsme třeba hráli dobře, ale prohráli jsme o gól. To jsme v Pardubicích nechtěli dopustit.“

Trvaj se tentokrát mohl spolehnout i na spoluhráče. Makali na doraz, padali do střel. A hlavně se ukázalo, jak důležitý je návrat Jiřího Dopity do znojemské sestavy.
„To je bez debaty, Jirka je obrovská persona.“ Na jaké příčky si po odrazu ode dna Znojmo troufá? „To bych nechtěl říkat. My musíme myslet vždycky jen na ten příští zápas. Ale určitě chceme mnohem výš,“ prohlásil Trvaj rozhodně.

Marek Burkert, Právo

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..