Rubriky:

Tipsport extraliga

Brankář Litvínova Hübl bude hostovat v Davosu

26. listopadu 2008 09:41 - LITVÍNOV

Litvínovský brankář Jaroslav Hübl mladší byl ústřední postavou extraligového duelu Severočechů s Kladnem, v němž nepustil za svá záda ani jeden puk. „Vychytaná nula je bonusem navíc. Hlavní jsou další tři body,“ konstatoval gólman, jehož výkony v extralize neunikly ani pozornosti zahraničních klubů. Do svých služeb ho totiž zlákal švýcarský Davos, kam odchází na krátkodobou výpomoc.

„Dozvěděl jsem se to až po utkání proti Kladnu. Do Litvínova přišla během úterý nabídka, kterou klub akceptoval, protože je to finančně zajímavé,“ prozradil Jaroslav Hübl mladší.

„Davosu se zranili oba brankáři a vzpomněli si na mě, což mě překvapilo i potěšilo. Už loni jsem měl vypomáhat Ženevě, ale tehdy jsem se do branky nedostal. Za Davos bych měl odchytat tři zápasy v pátek, v sobotu a v úterý. Docela se na to těším. Vyzkouším si novou soutěž a tyhle zkušenosti se mi mohou hodit v české extralize. Ale s tím, že bych do Davosu přestoupil, nepočítám. V Litvínově mám smlouvu ještě na příští rok,“ tvrdil litvínovský gólman, který tak bude chybět Severočechům v pátek proti Spartě.

„Musíme si poradit i bez Jardy, který by měl být příští středu nazpátek. Jsme součástí hokejového byznysu. A naší výhodou je, že oba brankáře takřka pravidelně střídáme, takže si uvolnění jednoho z nich můžeme dovolit. V pátek bude chytat Petr Franěk,“ komentoval brankářskou novinku Jaroslav Hübl starší, trenér Litvínova.

V Davosu už působí čeští hokejisté Petr Sýkora, Josef Marha a Petr Tatíček.

eš, Právo

Zrušit


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..