Znojmo - Třinec 2:3Třinec vyhrál ve Znojmě po nájezdech 3:2 a uhájil osmé místo

21. Balej 1 : 1
38. Meidl 2 : 1
57. Moravec 2 : 2
65. Polanský 2 : 3

Hokejisté Třince porazili v předehrávce 27. kola O2 extraligy Znojmo 3:2 po samostatných nájezdech a uhájili před svým čtvrtečním soupeřem osmou příčku tabulky. Domácí dvakrát vedli, prodloužení přineslo vyrovnání Davida Moravce tři minuty před koncem. Rozhodující nájezd proměnil Polanský. Třinec do nájezdů nasadil nezkušeného brankáře Řehoře a díky dvěma získaným bodům je sedmý o skóre před Karlovými Vary.

Ve Znojmě se utkaly dva v poslední době úspěšné celky. Znojmo získalo 10 bodů v posledních čtyřech zápasech, Třinec stejný počet duelů v řadě bodoval. Domácí byli od prvních minut aktivnější, hosty dobrými zákroky držel gólman Vojtek. Ten ale v 11. minutě chyboval a propustil střelu Martina Růžičky. Již v průběhu první třetiny skončil zápas pro hostujícího útočníka Miroslava Kováčika, který s podezřením na zlomeninu pravé ruky odcestoval na vyšetření do nemocnice.

Domácí ale zaspali start druhého dějství a Třinec dokázal krátký tlak přetavit ve vyrovnávací gól. David Moravec našel najetého Jozefa Baleje a produktivní slovenský forvard skóroval šesté utkání v řadě. Vedení mohl Orlům vrátit obránce Bičánek, který po otočce a pohotové přihrávce kapitána Dopity jen trefil Vojtka. Gólmana, který opět musel zaskočit za nemocnou jedničku Čechmánka, za okamžik nepřekonal ani Kucharczyk. Úspěšnější byl po rychlé stahovačce Václav Meidl, jenž se trefil poprvé v sezóně.

V úvodu třetího dějství byl Třinec dvakrát po sobě vyloučen za zdržování hry, Orli ovšem poskytnutou výhodu nedokázali využít. V největší šanci zaskočil při střele Meidla za Vojtka na brankové čáře Výtisk. Hosté uspěli až v 57. minutě díky pohotové kličce veterána Davida Moravce. Obrat mohl završit Martynek, skvěle zasáhl Trvaj.

Největší šanci v prodloužení nevyužil Meidl, jemuž střelu zblokoval čtyřicetiletý bek Třince Sekeráš. Hostující trenér Stavjaňa překvapivě místo Vojtka poslal na nájezdy do branky Milana Řehoře. A třiadvacetiletý gólman při své premiéře v nejvyšší soutěže vychytal Ocelářům vítězství.

Hostující Balej si nejprve elegantním bekhendovým blafákem vychutnal Trvaje, Bičánek mířil příliš vysoko. Vojtěch Polák trefil pravou tyčku, Řehoř holí vypíchl puk Růžičkovi. Rozhodující nájezd proměnil Jiří Polanský, jenž propálil Trvaje.

Kolo pokračuje pěti duely v pátek, Slavia přivítá České Budějovice až 15. prosince.

Předehrávka 27. kola O2 extraligy:
Znojemští Orli - Oceláři Třinec 2:3 po sam. nájezdech (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0)on-line
Branky a nahrávky: 10. M. Růžička (Plášek), 38. Meidl (Čachotský) - 21. Balej (D. Moravec), 57. D. Moravec (Vosátko), rozhodující nájezd Polanský. Rozhodčí: Jeřábek - Guth, Křivský. Vyloučení: 2:5. Bez využití. Diváci: 2035.
Znojmo: Trvaj - Rýgl (41. Štach), Bičánek, Švrček, Mojžíš, J. Mrázek, Chvátal - M. Růžička, Dopita, Selingr - Erat, Haman, Plášek - J. Svoboda, Meidl, Čachotský - Kucharczyk, R. Procházka, Demel. Trenéři: Rulík a Baďouček.
Třinec: Vojtek (65. Řehoř) - Vosátko, Gureň, Sekeráš, Výtisk, D. Seman, Malec, Kania - Kanko, D. Moravec, Polák - Balej, Polanský, Kováčik - Tomík, Peterek, Martynek - Pánik, Hampl, Hašek. Trenéři: Stavjaňa a Juřík.