Rubriky:

Tipsport extraliga

Vítkovice - Ml. Boleslav 1:3

Nováček z Boleslavi zdolal lídra z Vítkovic na jeho ledě

MinutaMin. Tým Hráč Akce
10. Sýkora 0:1
38. Roman 1:1
55. Handlovský 1:2
59. Tomas 1:3

28. listopadu 2008 20:13 - OSTRAVA

Senzace se zrodila v závěrečných minutách poslední třetiny hokejového zápasu mezi Vítkovicemi a Mladou Boleslaví. Nováček, bránící se velkému tlaku lídra tabulky, se na pár okamžiků z něj vymanil a rychlé útoky zakončil dvěma góly. Vítězství 3:1 znamenalo, že Vítkovice přišly o vedení v tabulce.

Hrdinou mladoboleslavského nováčka v Ostravě byl náhradní brankář Filip Šindelář. Zaskočil za jedničku Cháberu, jenž má drobné zranění, a 44 zákroky přiváděl vítkovické střelce k zoufalství. „Nebyl to můj nejlepší zápas, určitě ale nejšťastnější,“ zdůraznil po boji Šindelář.

Kapituloval jenom jednou a v tom okamžiku měl hrozný pech. Střela vítkovického Romana šla mimo branku a odrazila se od paže obránce Schnabela. „A pak ještě puk mi padl na záda a já neměl jak jej chytit,“ vykládal brankář a několikrát zopakoval, že měl i horu štěstí.

„Vítkovice dvakrát netrefily moji prázdnou branku, po tečích mě párkrát puk trefil ani nevím jak.“ V nečekané vítězství („Toužili jsme získat bod.“) začal Šindelář věřit až když Tomas vstřelil třetí gól. To bylo necelé dvě minuty před koncem.

Nikdo jiný než Šindelář nemohl být vyhlášený nejlepším hráčem Mladé Boleslavi. Dostal 24 plechovek piva Radegast. „Rozdám je v autobuse, cesta domů je dlouhá,“ pousmál se.

Alois Hadamczik, trenér Vítkovic: „Nedáváme branky, hráči nestojí před brankářem. Pohyb není takový jak by měl být.“

Jiří Šejba, trenér Mladé Boleslavi: „Podali jsme taktický výkon, který byl podložený výborným výkonem gólmana Šindeláře.“

Vítkovice Steel - Mladá Boleslav 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 38. Roman (Strapáč, Varaďa) - 10. T. Sýkora (Eiselt, Nouza), 55. Handlovský (Benda), 59. Tomas (Boháč, Benda). Rozhodčí: Hribik - Čížek, Prchal. Vyloučení: 5:8. Bez využití. Diváci: 3685.
Vítkovice: Pinc - Krstev, M. Barinka, Kuboš, Stehlík, Jurečka, Ovčačík, Suchý - Klimek, Burger, Krenželok - Petrovický, Štefanka, Treille - Korhoň, Šimíček, Varaďa - Roman, R. Hruška (22. - 40. Svačina), Strapáč. Trenéři: Hadamczik, Konečný a Moták.
Mladá Boleslav: Šindelář - Posmyk, Kočí, Holub, Schnabel, Benda, Brňák, Mocek, R. Bauer - Padělek, Král, Handlovský - P. Barinka, Boháč, Tomas - Nouza, T. Sýkora, Eiselt - Gajovský, Rod, R. Pšurný. Trenéři: Šejba a Gudas.

ko, Právo

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..