Třinec - Litvínov 6:4Litvínov prohrál v Třinci, ale extraligu dále vede o dva body

TŘINEC

Ani lídr extraligy Litvínov neukončil sérii Třince, který v neděli doma bodoval už po jedenácté v řadě. Přitom dvakrát prohrával o dvě branky, nakonec zvítězil 6:4.

Zatímco až do 37. minuty se Litvínovu dařilo trestat chyby Třince v obraně, domácí tým se dlouho potýkal s přesným zakončením. Polák a Moravec trefili tyčku, Balej nevyužil trestné střílení za faul Waltra na Květoně. Ale potom během 129 sekund vstřelili domácí tři góly a poprvé se ujali vedení a už je udrželi.

„K obratu nám výrazně pomohl brankář Čechmánek. Druhou polovinu utkání jsme odehráli velmi dobře,“ komentoval obránce Miloslav Gureň, který vstřelil krásný čtvrtý gól, když projel půlkou kluziště a přesně zakončil.

Trenér Litvínova Jaroslav Hübl ale kroutil hlavou. „Zápas s tolika góly se divákům musel líbit. Mně se ale nelíbil závěr druhé třetině, kdy jsme přestali bránit. Ve třetí jsme už neměly síly na vyrovnání.“

V čase 57:49 hosté odvolali brankáře Fraňka a pokusili se o power play. Po necelé minutě však obránce Malec střelou, která se dobře odrazila od mantinelu, trefil prázdnou branku.

Oceláři Třinec - Litvínov 6:4 (1:1, 4:3, 1:0)
Branky a nahrávky: 2. Hampl (Tomík, Gureň), 30. Peterek (D. Květoň, Martynek), 38. Polanský (D. Květoň), 39. Gureň (Vosátko), 40. V. Polák (Balej, Polanský), 59. Malec (Čechmánek) - 2. V. Hübl (Kubinčák), 24. Heinisch (Zíma), 27. V. Hübl (Jenáček, Kubinčák), 37. Heinisch (Jánský, Trávníček). Rozhodčí: Hribik - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. Diváci: 3556.
Třinec: Čechmánek - Vosátko, Gureň, Sekeráš, Výtisk, Seman, Malec, od 23. do 24. min. navíc Kania - Kanko, Piecha, D. Moravec - V. Polák, Polanský, Balej - D. Květoň, Peterek, Martynek - Tomík, Hampl, Hašek. Trenéři: Stavjaňa a Juřík.
Litvínov: Franěk - Šlégr, Kubát, Kroupa, Švarný, Punčochář, Walter, Vobořil, Skuhrovec - Černý, Reichel, Lukeš - Kubinčák, V. Hübl, Jenáček - Jánský, Branda, Trávníček - Zíma, Heinisch, Bahenský. Trenéři: J. Hübl a Rosol.

3 : 0 Pardubice - Třinec 3 : 0 dohráno
20240424T18 : 00:00+0200