Sedláček stihl třetí nulu

16. prosince 2008 08:31 - PRAHA

Tři utkání s nulou z dosavadních čtrnácti extraligových startů nasbíral v sezóně juniorský hokejový brankář Jakub Sedláček. Naposledy stihl zlínský talent udržet čisté konto jen pár hodin před odletem na MS dvacetiletých, když kryl všech 47 libereckých střel.

„Nebylo pro mne jednoduché srovnat si myšlenky. Měl jsem totiž být už na srazu ve Slaném před pondělním odletem na šampionát do Kanady,“ líčil do televizní kamery Sedláček.

Murín ale ještě prodělává rehabilitaci kolena, Biegl o víkendu rovněž nebyl fit, a tak zlínský trenér Venera prosil reprezentačního kouče Sýkoru, aby ještě umožnil start Sedláčkovi.

„Pan Sýkora mě s velkou dávkou laskavosti uvolnil,“ přiznal mladý gólman a svou roli u dvacítky neřešil: „Furch i Vošvrda mají odchytáno za reprezentaci víc, ale na soustředění v Bramptonu se budu snažit porvat o šanci. Hlavně, že v nominaci vůbec jsem.“

Sedláčkovi skvělá forma otevírá nečekanou příležitost. „Určitě mi pomohla herní praxe v extralize dospělých. Cítím se sice trochu unavený, ale mám před sebou vrchol sezóny a budu se snažit si to maximálně užít. Ať už získám místo v týmu nebo mi třeba zůstane jen role třetího brankáře pro trénink,“ doplnil Sedláček a připustil, že doma nestihl ani pořídit vánoční dárky. „Snad se mi podaří něco nakoupit během šampionátu v Kanadě,“ doufal.

kez, Právo

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: