Č.Budějovice - Třinec 0:4Třinec loupil na jihu Čech

25. Výtisk 0 : 2
44. Peterek 0 : 3
57. Polák 0 : 4

ČESKÉ BUDĚJOVICE

Hokejisté Mountfieldu po sedmi vítězných zápasech na vlastním ledě podlehli v pátek Třinci, když byli po celý zápas horším týmem.

Jako první překonal Turka v domácí brance Peterek. Jihočeši zahrozili až v závěru první třetiny, ale třinecký gólman Čechmánek střely Humla i Vydareného kryl. Při druhé brance hostů se Peterek ukázal i jako dobrý nahrávač,  vyzval ke skórování Výtiska. Turek potom přepustil své místo v brance Kovářovi. Jihočeši si vytvořili souvislejší tlak až ve třetí třetině, ale střela Sičáka se neujala a hosté pečetili výsledek v přesilovkách.

Ernest Bokroš, trenér Č. Budějovic: „Hodně nás ovlivnila první inkasovaná branka,  hráli jsme špatný zápas.“

Antonín Stavjaňa, trenér Třince: „Důležité bylo, že jsme vedli a přestáli všechna oslabení.“

Mountfield České Budějovice - Oceláři Třinec 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 9. Peterek (D. Květoň, Malec), 26. Výtisk (Peterek, D. Květoň), 45. Peterek (Martynek, D. Květoň), 58. V. Polák (Gureň, Sekeráš). Rozhodčí: Kubeš - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 7:7, navíc Duda (Č. Budějovice) 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 5398.
České Budějovice: Turek (26. Jakub Kovář) - Poživil, Gřegořek, Sičák, Vydarený, Frolo, Jareš, Toman, Mucha - Melichárek, Huml, M. Hudec - Kůrka, L. Květoň, Kotrla - Duda, Vak, Veselý - Gulaš, Bílek, Hřebejk. Trenéři: Bokroš a Tlačil.
Třinec: Čechmánek - Sekeráš, Výtisk, Vosátko, Gureň, Rangl, Malec - Kanko, D. Moravec, Hampl - Balej, Polanský, V. Polák - D. Květoň, Peterek, Martynek. Trenéři: Stavjaňa a Juřík.