Třinec přemohl Znojmo až po nájezdech a po čtyřech duelech vyhrál

40. Moravec 1:0
42. Bičánek 1:1
65. Polák 2:1

11. ledna 2009 19:57 - TŘINEC

Výhrou na nájezdy ukončili hokejisté Třince šňůru čtyř porážek a vítězstvím nad Znojmem 2:1 ukořistili proti jednomu z přímých rivalů důležité body v boji o play off. Oceláři mohli zápas rozhodnout už v řádné době, ale spoustu příležitostí jim zneškodnil hostující brankář Jiří Trvaj, který byl jasně nejlepším mužem zápasu. Dvoubodový úspěch daly domácím až trefy Vojtěcha Poláka s Jozefem Balejem v samostatných nájezdech.

Třinec zlomil sérii proher, i když se na to obrovsky nadřel. Oceláři přitom téměř šest z prvních deseti minutách odehráli v přesile, ale nevyužili ani 96 sekund ve hře pěti proti třem. V ní si vytvořili jednu velkou příležitost, Malec ji však pohřbil nepřesnou střelou z mezikruží.

Znojmo se i s ohledem na okolnosti dlouho před Čechmánkem neukázalo. Když však sudí Hribik potrestal i domácí fauly, při početní výhodě se osmělili už i Orli a Čechmánek musel reflexivním zákrokem vykopnout dorážku Erata. I hosté měli 43 vteřin v poli o dva hráče více; po sérii rychlých přihrávek se také ocitl v ideálním palebném postavení Erat, ale trefil jen třineckého gólmana.

Po těžkopádném začátku obalila hokejky Ocelářů střelecká křeč. Šancí měli dost, ale během tří minut v závěru první části Trvaj pochytal pokusy Poláka, Martynka i individuální průnik Stebera.

Třinec neměl ani ve druhé části nijak výrazný tlak, přesto řadu nadějných situací, které však s bohorovným klidem řešil Trvaj. Z kousků znojemského gólmana už musela třinecká ofenzíva chytat deprese. Mazácky zlikvidoval sólo Baleje, včas vystrčil chránič do dorážky Martynka a pohotovou lapačkou si doslova vychutnal nájezd osamoceného Gureně.

Trvajovo kouzlo vyprchalo až po 41 minutách. Třinec stáhl hru na tři pětky, trenéři povýšili Stebera ze čtvrté do elitní formace a útočník se jim odměnil finálním pasem na Moravce, který švihem zacílil přesně levý horní růžek znojemské branky. Vedení však domácím dlouho nevydrželo. Po Procházkově průniku Čechmánka ještě zastoupila tyčka, vzápětí sklepl Dopita vhazování za sebe na Bičánka, který čistým průstřelem od modré čáry srovnal. Oba góly oddělilo 95 vteřin.

Jedinečnou možnost odvrátit prodloužení měl v 54. minutě Peterek, jenž ve středním pásmu vypíchl kotouč Dopitovi, ovšem ani třinecký kapitán si se svou střelou na Trvaje nepřišel. Průměrnou partii proto musely rozhodnout nájezdy: Polák i Balej střelami po ledě Trvaje překonali, zatímco Selingr s Dopitou byli na Čechmánka krátcí.

Oceláři Třinec - Znojemští Orli 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 41. D. Moravec (Steber, Balej), rozhodující nájezd Polák - 43. Bičánek (Dopita). Rozhodčí: Hribik - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 9:9. Bez využití. Diváci: 2801.
Třinec: Čechmánek - Vosátko, Gureň, Sekeráš, Výtisk, Seman, Malec, Kania - Balej, D. Moravec, Lušňák - Pánik, Polanský, Polák - D. Květoň, Peterek, Martynek - Zeliska, Steber, Piecha. Trenéři: Stavjaňa a Juřík.
Znojmo: Trvaj - Tesařík, Bičánek, Rýgl, Mojžíš, J. Mrázek, Švrček - Erat, Dopita, Selingr - J. Svoboda, Haman, Kucharczyk - Demel, R. Procházka, M. Růžička - od 22. navíc Havlík, Meidl, Čachotský. Trenéři: Rulík a Baďouček.

Časová osa: Tipsport extraliga