Leška zajistil Zlínu výhru po nájezdech na ledě Karlových Varů

KARLOVY VARY

Hokejisté Karlových Varů prohráli v zápase 41. kole extraligy se Zlínem 1:2 po samostatných nájezdech. Západočeši sice pošesté za sebou bodovali, po osmi předešlých domácích výhrách ale odešli z ledu poraženi. Rozhodující samostatný nájezd proměnil Petr Leška. Zlín se tak přiblížil Karlovým Varům na rozdíl dvou bodů.

Domácí začali utkání náporem, nebezpečně stříleli od modré Němec a Prošek, hostující brankář Sedláček byl však vždy připraven. A to i ve 4. minutě při nebezpečné střele domácího Zuckera. Nápor Západočechů přerušilo až následné vyloučení Řezníčka, ale Zlín si při přesilové hře však žádnou vážnější šanci nevytvořil.

Po chybě domácího Dobroně měl v 9. minutě šanci Leška, ale Mensatora neprostřelil. Skóre tak otevřela Energie, i když branku Mudrocha uznal rozhodčí Turčan až po konzultaci s kolegou u videa. Po obrovské chybě hostujícího obránce Kučného, při vlastní přesilové hře, se v poslední minutě první třetiny ocitl sám před Sedláčkem Melenovský, ale mladíka ve zlínské brance nepřekonal.

Po přestávce nastoupili hosté jakoby politi živou vodou. Začali domácí přehrávat, nebezpečnou střelu kanonýra Balaštíka však Mensator zlikvidoval. Ve 29. minutě se po nečekaném odrazu puku od zadního mantinelu ocitl ve velké šanci Andrašovský, ani on však vyrovnat nedokázal.

Během druhé třetiny Mensatora postupně ohrozili Leška a obránce Nosek, uhodilo však až ve 35. minutě. Obránce Galvas nahodil od modré čáry puk na branku domácích a ten skončil v pravém horním růžku Mensatorovy branky. V samotném závěru druhého dějství mohlo být pro Západočechy ještě hůře, Balaštíka ale vychytal Mensator.

Ve 45. minutě byl blízko druhé branky Leška, ale trefil jen tyč. Domácí se v této části duelu prakticky nedostali do útočného pásma. V 52. minutě však mohl rozhodnou Kristek, ale blafákem minul Sedláčkovu branku. Za faul na něj byl zároveň vyloučen zlínský Galvas. Ani sedmou přesilovou hru však domácí nevyužili.

Zápas tak dospěl do prodloužení, ve kterém měli hosté výhodu přesilové hry. Sporné Dobroňovo vyloučení však využít nedokázali. Nakonec však přesto druhý bod získali, když při samostatných nájezdech přelstil brankáře soupeře pouze Leška.

Energie Karlovy Vary - RI Okna Zlín 1:2 po sam. náj. (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 10. Mudroch (Kristek, Sailer) - 35. Galvas (Roman Vlach), rozhodující nájezd Leška. Rozhodčí: Turčan - Bláha, Kostka. Vyloučení: 6:8. Bez využití. Diváci: 2220.
Karlovy Vary: Mensator - Řezníček, Dobroň, Němec, Duben, Prošek, Mudroch, Čutta - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Melenovský, Pech, Skladaný - Hluchý, Kristek, Sailer - Zucker, Dej, Zaťovič - Milan Procházka. Trenéři: Paleček, Antonik a Kněžický.
Zlín: Sedláček - Hamrlík, Galvas, Nosek, Lučka, Míka, Kučný, Bořuta - Balaštík, Leška, Köhler - Záhorovský, Kollár, Rachůnek - Ondráček, Balán, Andrašovský - Mokrejš, Roman Vlach, F. Čech - M. Pšurný. Trenéři: Venera a Rost. Vlach.