Nováček z Boleslavi vyloupil mistrovskou Slavii, Zlín zdolal Litvínov

Husarský kousek se povedl extraligovému nováčkovi z Mladé Boleslavi ve 42. kole, když si v pátek odvezl tři body z ledu mistrovské Slavie po výhře 7:5. Divokou přestřelku rozhodl vítěznou trefou v 57. minutě Tomáš Nouza. Slavia zůstává v čele, druhý Litvínov totiž prohrál ve Zlíně 2:4 a Pardubice nestačily na Liberec 2:3 po prodloužení. Třinec porazil Kladno 6:2, Budějovice Znojmo 2:1 a K. Vary nestačily na Vítkovice 3:4 po nájezdech.

Dvanáct gólů padlo v utkání "Davida s Goliášem" a nakonci byl šťastnějším týmem nováček z Mladé Boleslavi, který porazil Slavii 7:5. Vítěznou trefu zaznamenal v 57. minutě Tomáš Nouza, který poté pečetil šeštou výhru hostí v řadě do prázdné branky. Po dvou gólech si připsal také hostující Benda a slávista Hruška.

Překvapení se zrodilo také v Pardubicích, které prohrály podruhé v řadě. Tentokrát nestačily na Liberec 2:3 po prodloužení. Pro Východočechy mohlo být ještě hůře, aspoň bod zajistil dvě minuty před koncem třetí části Jan Starý. Vítěznou branku Bílých Tygrů zaznamenal v 63. minutě Petr Šachl.

Třicet sekund před koncem srovnal Kumstát

Po šedesáti minutách nebylo rozhodnuto ani v Karlových Varech, které přivítaly Vítkovice. Hosté přišli o plný počet bodů necelých třicet sekund před koncem závěrečné třetiny, když se ve hře bez brankáře trefil Petr Kumstát a srovnal na 3:3. Bonusový bod za vítězství 4:3 zajistil Hadamczikovým svěřencům vítězný nájezd Viktora Ujčíka.

Zlín vstoupil do duelu s Litvínovem aktivněji a po první třetině vedli Berani zásluhou Kollára 1:0. Po změně stran padly tři góly, z toho jeden do sítě domácích. Zlín nejprve zvýšil vedení brankou Lešky ve 25. minutě, poté přišli ke slovu hosté, když korigoval stav Kubát. Jenže radost Severočechů trvala pouhou minutu. Klid na domácí hokejky přinesl Balaštík. Hüblovi svěřenci  již na obrat neměli dost sil a prohráli 2:4.

Budějovice zdolaly Znojmo

České Budějovice se pomalu zvedají. Ve středu si poradily doma se Znojmem 2:1. Vítěznou trefu Jihočechů zařídil ve 47. minutě Michal Hudec. Po první třetině vedli domácí zásluhou Gulaše, ale ve 35. minutě srovnal stav Tesařík. Mountfield si tak připsal druhou výhru v řadě poté, co ve 41. kole vybojoval tři body z Vítkovic. Orli naopak nenavázali na vítězství s Kladnem.

Domácí Třinec v pátek poprvé udeřil do kladenské obrany v 15. minutě, kdy se trefil Polák a dvě minuty po začátku druhé dvacetiminutovky zvýšil na 2:0 David Květoň. Třígolové vedení zajistil Ocelářům necelých pět minut před koncem druhé části Seman. Kladenští sice v závěrečném dějství bleskově snížili díky Frolíkovi, avšak Třinec obrat nepřipustil a vyhrál 5:2.

V předehrávce 42. kola zvítězila ve čtvrtek Plzeň na Spartě 5:4. Hattrickem pomohl Západočechům k zisku třech bodů Martin Tomas.

Hokejová 02 extraliga, 42. kolo:
Zlín - Litvínov 4:2ON-LINE
Branky: 12. Kollár, 25. Leška, 36. Balaštík, 43. M. Hamrlík - 35. Kubát, 57. Reichel.
Třinec - Kladno 6:2ON-LINE
Branky: 23. a 47. Květoň, 15. Polák, 35. Seman, 50. Martynek, 60. Polanský - 42. Frolík, 51. Patera.
Č. Budějovice - Znojmo 2:1ON-LINE
Branky: 17. Gulaš, 47. Hudec - 35. Tesařík.
K. Vary - Vítkovice 3:4 SN.ON-LINE
Branky: 24. Řezníček, 42. Prošek, 60. Kumstát - 25. R. Hruška, 29. Kvapil, 52. Klimek, rozh. nájezd Ujčík.
Pardubice - Liberec 2:3 PP.ON-LINE
Branky: 49. Pivko, 59. Starý - 7. Nedvěd, 25. Nedorost, 63. Šachl.
Slavia - M. Boleslav 5:7ON-LINE
Branky: 28. a 35. D. Hruška, 17. Doležal, 18. Vašíček, 56. Kadlec - 57. a 59. Nouza, 9. a 50. Benda, 14. R. Vrbata, 18. Handlovský, 33. Král.
Sparta - Plzeň 4:5