Zlín - Slavia 4:3Slavia padla ve Zlíně po nájezdech, Vítkovice si vyšláply na Liberec

65. Leška 4 : 3

Hokejisté Vítkovic se dokázali vzchopit a po sérii tří porážek v řadě porazili v pátečním 46. kole O2 extraligy rozjetý Liberec 5:1. Dvěma góly se zaskvěl mladík Petr Strapáč. Zlín zdolal vedoucí Slavii 4:3 po samostatných nájezdech, Pardubice otočily zápas v Budějovicích a vyhrály 3:2. Litvínov zvítězil v Plzni 4:2, Boleslav nestačila doma na Třinec 3:5 a Sparta si poradila s Kladnem 4:2.

Devátenáctiletý forvard Vítkovic Strapáč nejprve otevřel skóre zápasu a dvaatřicet sekund před koncem druhé části zvýšil na 4:1. Jediný úspěch Liberce zaznamenal v 7. minutě Jiruš, jenž byl vyhlášen nejlepším hráčem hostů. Severočeši prohráli s Vítkovicemi 1:5.

Berani po prvním dějství prohrávali s prvním týmem tabulky Slavií 1:2, avšak ve druhé třetině srovnali stav díky úspěšné dorážce Kubiše. Začátek třetího dějství patřil Slavii, kterou poslal do vedení Drtina. Zlín se nevzdal a druhým gólem v zápase srovnal Jaroslav Balaštík. Duel dospěl k nájezdům, přestože necelou minutu před koncem základní části nastřelil tyč Vašíček. Rozhodující nájezd vsítil Petr Leška a domácí tak vyhráli 4:3.

Dobře do souboje se Spartou vstoupilo Kladno, když úvodní dvacetiminutovku vyhrálo brankou Františka Mrázka. Pražany však po změně stran nasměrovali za plným bodovým ziskem Karel Hromas a Petr Ton. Utkání domácí zvládli v poměru 4:2 a po šesti předchozích nezdarech si připsali tři body.)

Pardubice dokázaly duel otočit

České Budějovice sice vedly nad Pardubicemi do 47. minuty 2:1 zásluhou dvou branek Gulaše, ale Pardubice dokázaly duel otočit a odvést si z jihu Čech tři body za výhru 3:2. Vítězný gól Východočechů vsítil v 53. minutě Jakub Nakládal.

Litvínov si odvezl všechny body z Plzně, která sice vedla po deseti minutách hry 2:0, ale hosté srovnali stav a vítězný gól zařídil ve 34. minutě Peter Jánský. Na konečných 4:2 pečetil ve 46. minutě Vojtěch Kubinčák.

Mladoboleslavští nadále zůstávají v tabulce poslední, v páteek prohráli 3:5 s Třincem. Utkání zlomil ve prospěch Ocelářů ve 47. minutě David Květoň. Dva góly zaznamenal v domácm dresu Michal Důras. Extraligový nováček ztrácí na předposlední Znojmo osm bodů.

Hokejová O2 extraliga, 46. kolo
Vítkovice - Liberec 5:1ON-LINE
Branky: 2. a 40. Strapáč, 6. Ujčík, 38. Šimíček, 52. Burger - 7. Jiruš.
Zlín - Slavia 4:3 SN.ON-LINE
Branky: 9. Balaštík, 29. Kubiš, 43. Balaštík, rozh. nájezd Leška - 6. Hruška, 9. Sloboda, 42. Drtina.
Ml. Boleslav - Třinec 3:5ON-LINE
Branky: 12. a 22. Důras, 39. Handlovský - 17. Polák, 29. Tomík, 35. Kováčik, 47. Květoň, 54. Polanský.
Č. Budějovice - Pardubice 2:3ON-LINE
Branky: 2. Gulaš, 24. Gulaš - 15. Koukal, 47. Havíř, 53. Nakládal.
Plzeň - Litvínov 2:4ON-LINE
Branky: 3. Kovář, 11. Vlasák - 11. Lukeš, 17. Kubát, 34. Jánský, 46. Kubinčák.
Sparta - Kladno 4:2ON-LINE
Branky: 22. Hromas, 26. Ton, 31. Hudec, 38. Netík - 8. Mrázek, 44. Procházka.
K. Vary  -  Znojmo 2:1 SN