Zlín porazil potřetí v sezóně Třinec, tentokrát 2:1

48. Vlach 1:0
49. Andrašovský 2:0
60. Polanský 2:1

11. února 2009 20:54 - ZLÍN

Hokejisté RI Okna Zlín porazili v důležitém utkání 48. kola 02 extraligy Třinec 2:1 a výrazně zvýšili své šance na účast v play-off. Všechny branky padly až ve třetí třetině. Skóre otevřel Roman Vlach a minutu poté zvýšil Dušan Andrašovský. Třinec už dokázal pouze korigovat trefou Jiřího Polanského v poslední minutě. Berani vyhráli nad Oceláři již potřetí v letošní sezóně.

Začátek zápasu se odehrál převážně ve středním pásmu. Na konci sedmé minuty byl za podražení vyloučen Kováčik. Zlínu se naskytla úvodní přesilová hra, v šanci se ocitl Andrašovský, ale brankář Čechmánek příliš práce neměl. Obě mužstva pozorně bránila a střelci se jen pozvolna dostávali do šancí. Domácí měli příležitost na reparát při dalším prohřešku Hampla, ale přesilovka měla stejný obrázek jako ta úvodní.

Obě mužstva urputně bojovala o každý centimetr ledu. Dvě minuty před první sirénou gólman Sedláček špatně rozehrál kotouč přímo na hůl Baleje, ale střela z hole třineckého útočníka se zastavila těsně před brankovou čárou. Do sítě ji nedokázal usměrnit ani nejproduktivnější hráč Ocelářů Polanský. Třinec měl minutu před koncem první části poprvé výhodu přesilové hry, neboť za katr odešel Balán. Velkou šanci spálil Květoň, ale bezbrankový stav na ukazateli skóre se nezměnil. Diváci viděli v první třetině bojovné utkání, ale šancí na obou stranách bylo pramálo.

Na začátku druhé třetiny mířil z mezikruží nepřesně Andrašovský. Zlínu v zápase nešly přesilové hry, jeho velká zbraň na domácím ledě. Neprosadila se ani elitní řada vedená kapitánem Leškou. Svěřenci Zdeňka Venery promarnili dvě výhody za sebou, když na trestné lavici byl dvakrát obránce Výtisk. Na ukazateli skóre byl stále nerozhodný stav. Zlínu se naskytla velká šance v 31. minutě, když Čechmánek neudržel kotouč v lapačce, ale Balán nedokázal trefit zcela odkrytou bránu.

Berani si velký tlak vytvořili při prohřešku Sekeráše, ale branka jim nebyla souzena. Při hře pět na pět se prodral před třineckého gólmana Andrašovský a Balán u levé tyčky nepřehodil Čechmánkovy betony. Vzápětí měl Třinec velkou příležitost, neboť hned po buly se dostal před Sedláčka třinecký Moravec, ale blafákem zlínského brankáře nepřelstil.

Góly začaly padat až v posledním dějství. Všechno odstartovala trefa domácího Vlacha. Nadějný útočník ve 48. minutě dorazil do sítě střelu Hamrlíka, která se před branku odrazila od zadního mantinelu. Minutu poté skóroval v přečíslení parádní střelou pod horní tyč Andrašovský, jež dal gól poprvé od začátku října. Zlín si pak hlídal dvougólový náskok, málem jej ale ztratil. V poslední minutě využil přesilovku Polanský a po jeho brance hosté ještě mohli zápas zdramatizovat. Balej však ve stoprocentní šanci narazil na skvělého Sedláčka a Zlín těsné vítězství uhájil.

RI Okna Zlín - Oceláři Třinec 2:1 (0:0, 0:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 48. Roman Vlach (Hamrlík), 49. Andrašovský (Míka) - 60. Polanský (Sekeráš, Peterek). Rozhodčí: Jeřábek, Šindler - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 6:6, navíc Galvas (Zlín) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 3866.

Zlín: Sedláček - Hamrlík, Galvas, Nosek, Lučka, Míka, Kučný, Bořuta, Linhart - Balaštík, Leška, Köhler - Záhorovský, Kollár, Rachůnek - Ondráček, Balán, Andrašovský - Kubiš, Roman Vlach, Mokrejš. Trenéři: Venera, Rostislav Vlach a Hrazdíra.

Třinec: Čechmánek - Vosátko, Gureň, Sekeráš, Výtisk, Seman, Malec - Kanko, Martynek, Kováčik - Balej, D. Moravec, Polanský - Tomík, Peterek, D. Květoň - Pánik, Hampl, Lušňák. Trenéři: Stavjaňa a Juřík.

Časová osa: Tipsport extraliga