Tipsport extraliga

Pilování přesilovek se Vítkovicím vyplatilo

22. února 2009 20:22 - OSTRAVA

Domácí led byl výhodou, Vítkovice se v sérii na tři vítězné zápasy předkola play-off s Liberce ujaly vedení také proto, že poslední dva dny pilně cvičily přesilovky. Hosté v neděli doplatili na nečistou hru a vylučování.

První velkou možnost vstřelit branku měli domácí v 8. minutě. Ujíždějícího Svačinu zahákoval Jareš, ale specialista na trestné střílení Burger proti Leinonevi neuspěl. Že v utkání budou hrát důležitou roli přesilové hry se poprvé ukázalo ve 13. minutě. Liberci stačilo 37 sekund početní převahy, aby Kašpařík zblízka dorazil puk do branky, když vítkovičtí obránci nedokázali vyčistit prostor před gólmanem Štěpánkem.

„Z naší strany to byla nejlepší pasáž utkání. Dobře jsme pokryli střední pásmo, což bylo důležité. Ale pak nám vzala síly vyloučení,“ řekl asistent trenéra Liberce Jaroslav Nedvěd.

Tři dvouminutové tresty během čtyř minut druhého dějství byly pro hosty osudné. Činili se domácí obránci. Nejprve střelou od modré prostřelil Leinonena dělostřelec Jurečka, za necelé tři minuty předvedl parádní trefu Krstev a skóre se otočilo.

„Dobře jsme bruslili a tím jsme soupeře nutili k faulům a byli jsme ukázněni,“ zdůraznil domácí kouč Alois Hadamczik. Nápor Liberce v závěrečné části byl bez efektu, nepomohla ani dlouhá power play, naopak Hubáček střelou do prázdné branky pečetil výsledek.

Vítkovice Steel - Bílí Tygři Liberec 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 26. Jurečka (M. Barinka), 29. Krstev (Trnka, Kvapil), 60. Hubáček (Krenželok) - 13. Kašpařík (Pletka, P. Nedvěd). Rozhodčí: Hradil, Husička - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 3:7, navíc Žabka (Liberec) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 5018. Stav série: 1:0.

Vítkovice: Štěpánek - M. Barinka, Jurečka, Kuboš, Stehlík, Krstev, Trnka - Klimek, J. Štefanka, Krenželok - Ondřej, Burger, Hubáček - Strapáč, Šimíček, Kvapil - Ujčík, R. Hruška, Svačina. Trenéři: Hadamczik, Konečný a Moták.

Liberec: Leinonen - Modrý, Kolmann, Hunkes, Žabka, Jareš, Derner - R. Vrbata, V. Nedorost, Podkonický - Pabiška, Kašpařík, Pletka - Bartovič, P. Nedvěd, Šachl - Víšek, Blatný, Vantuch, od 44. navíc Špaček. Trenéři: Pešán, Kapoun a J. Nedvěd st.