Znojmo si pohrálo v play-outu s Kladnem, Boleslav loupila v Budějovicích

Hokejisté Znojma vykročili do bojů o záchranu v O2 extralize domácím vítězstvím nad Kladnem v poměru 5:3. Dvěma góly se v úvodním zápase play-outu zaskvěl forvard Orlů Tomáš Demel. Ve druhém utkání hrají České Budějovice na svém ledě s Mladou Boleslaví v prodloužení 2:2. Překvapení se zrodilo v Českých Budějovicích, kde Mladá Boleslav vyhrála 3:2 po samostatných nájezdech.

České Budějovice vykročily do zápasu s Mladou Boleslaví gólem z hole Melichárka. Poslední tým tabulky však nesložil zbraně a do konce třetiny vyrovnal díky Klimentovi. Ve 26. minutě šli Mladoboleslavští dokonce do vedení po brance Důrase, avšak do prodloužení poslal utkání gólem ve 49. minutě opět Melichárek. O bodu pro hosty rozhodl v samostatných nájezdech Tomáš Sýkora.

Znojmo začalo aktivně a již ve 2. minutě lovil kladenský brankář Kopřiva puk ze své sítě po střele Tomáše Demela. Druhou branku přidal forvard Orlů o tři minuty později. Kladenští nevstoupili dobře ani do druhé části a ve 28. minutě prohrávali po brance Martina Rýgla již 0:3. Poté sice Středočeši snížili zásluhou Trončinského a Kally, avšak znojemští hokejisté si domácí vítězství pohlídali.

HOKEJ ON-LINE, play-out
Č. Budějovice - Ml. Boleslav 2:3 po SN.on-line
Branky: 4. a 49. Melichárek - 13. Klimenta, 26. Důras, rozh. nájezd T. Sýkora
Znojmo - Kladno 5:3on-line
Branky: 2. a 5. Demel, 28. Rýgl, 37. R. Procházka, 44. Erat  - 28. Trončinský, 35. Kalla, 55. Frolík.