Mladá Boleslav podlehla Kladnu v prodloužení a ztrácí šest bodů

Hokejisté Českých Budějovic a Kladna uspěli v zápasech druhého kola skupiny o udržení v extralize. Jihočeši porazili Znojmo 3:2 a v čele tabulky tak mají náskok čtyř bodů právě před Orly. Kladno vyhrálo na ledě Mladé Boleslavi 2:1 v prodloužení a odpoutalo se tak soupeře, jemuž patří poslední místo, na šest bodů.

Znojmo v pátek na ledě Jihočechů dvakrát vedlo, ale domácí dokázali vždy vyrovnat. V třetí třetině se pak hráčům Českých Budějovic podařilo zásluhou branky Tomáše Vaka v přesilové hře dostat do vedení, které už udrželi až do závěrečné sirény.

Souboj mezi Mladou Boleslaví a Kladnem rozhodl v 64. minutě hostující útočník Tomáš Horna. Domácí se sice už ve čtvrté minutě ujali vedení a celou první třetinu měli více ze hry, druhý gól ale přidat nedokázali. Pozorný brankář Miroslav Kopřiva všechny střely domácích hráčů pochytal a jeho spoluhráčům se v třetí třetině podařilo vyrovnat.