Hokejisté Sparty a Karlových Varů uspěli ve čtvrtfinále i podruhé

V úterý pokračovaly druhými zápasy čtvrtfinálové série ČP play-off hokejové O2 extraligy. Na pondělní výhry navázaly Sparta i Karlovy Vary. Pražané přehráli Zlín 4:0, Západočeši zvítězili 2:1 opět díky lépe zvládnutým samostatným nájezdům, rozhodující znovu proměnil Marek Melenovský. Obě série pokračují v pátek ve Zlíně a v Karlových Varech.

Sparta v prvním utkání série splnila roli favorita a zdolala Berany 4:2, loňští finalisté zase uspěli na severu Čech díky vítězství 3:2 po samostatných nájezdech. V úterý Pražané soupeře ubránili, čisté konto vychytal Petr Přikryl. Dvakrát se trefil kapitán David Výborný.

Karlovy Vary vedly v Litvínově po gólu Milana Procházky z poslední sekundy druhé třetiny. Sedm minut před koncem vyrovnal Daniel Branda. Po bezgólovém prodloužení musely opět rozhodnout samostatné nájezdy, stejně jako v pondělí zařídil výhru loňského finalisty Marek Melenovský. Domácím chyběl zraněný kapitán Robert Reichel, karlovarskému obránci Dobroňovi po operaci klíční kosti již skončila sezóna.

Znojmo neuspělo na Kladně

Dvěma duely pokračovala 4. kolem skupina o udržení. Nováček z Mladé Boleslavi, která na posledním místě ztrácí už devět bodů, porazil České Budějovice. Góly vstřelili Bauer a Zíb.

Předposlední Kladno doma zdolalo bez potíží Znojmo 5:1, které jen v závěru korigovalo Dopitou.

HOKEJ ON-LINE NA SPORT.CZ
Čtvrtfinále ČP play-off O2 extraligy
Sparta - Zlín 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)on-line
Branky: 10. a 40. D. Výborný, 13. Koreis, 48. Mrňa.
Litvínov - K. Vary 1:2 SN (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)on-line
Branky: 53. Branda - 40. Milan Procházka, rozhodující nájezd Melenovský.
Skupina o udržení:
Kladno - Znojmo 5:1 (1:0, 3:0, 1:1)on-line
Branky: 11. Bělohlav, 27. Frolík, 30. Polanský, 40. Stieler, 54. Martin Procházka - 53. Dopita.
Ml. Boleslav - Č. Budějovice 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)on-line
Branka: 7. Bauer, 46. Zíb.