Rubriky:

Tipsport extraliga

Ex-slávista Kvapil: Tahle série má pro mě větší náboj

5. března 2009 15:15

Jestli se jim v dalších zápasech podaří alespoň přiblížit ke středečnímu výkonu na ledě Slavie, musí se s Vítkovicemi počítat jako s vážným adeptem na zisk titulu. Značně k tomu pomohl i útočník Marek Kvapil, který si proti svému bývalému klubu připsal dvě branky. „Pro nás to je určitě psychická vzpruha. Slavia naopak ve čtvrtek musí vyhrát, aby se udržela ve hře.“

Utkání jste rozhodl dvěma góly. Těší vás to o to více, že Slavii dobře znáte? Za její dorost, juniorku a A-tým jste odehrál několik sezón...

Určitě je to pěkný pocit. Ale stejně rád bych byl proti každému jinému týmu.

Jsou pro vás zápasy se Slavií speciálnější než ty ostatní?

Samozřejmě. Skoro všechny kluky tam znám. Tahle série play-off má pro mě proto větší náboj. Ale před začátkem série žádné hecování nebylo, s nikým jsem v kontaktu nebyl. Teď je to soupeř, to není moc o kamarádství.

Vyhrát hned první zápas na soupeřově ledě, to musí tým pořádně nakopnout, ne?

Byl to důležitý zápas, věděli jsme, že to nebude jednoduché. Pro nás to je určitě psychická vzpruha. Slavia naopak ve čtvrtek musí vyhrát, aby se udržela ve hře. My můžeme jen získat.

Zejména ve třetí třetině to vypadalo, že Slavia nemůže najít na vaší hru odpověď. Souhlasíte?

Určitě. Akorát první třetinu jsme byli pod tlakem. Potom jsme se zvedli a hráli lépe.. Byli jsme psychicky nahoře. Hráli jsme dobře z obrany, snažili jsme se to vyhazovat a hrát jednoduše. Čekali jsme na chyby soupeře a snažili se je potrestat. Naštěstí to vyšlo.

V prvních minutách, kdy vás Pražané zatlačili, vás několikrát podržel gólman Štěpánek...

Stejně jako proti Liberci ukázal, že je vynikající gólman. Několikrát nás podržel. Bez něj bychom určitě nevyhráli.

Trenéři si na tiskové konferenci pochvalovali, že jste přesně věděli, jakou hru na Slavii vytáhnout. Byla příprava tak důkladná?

Před zápasem jsme si nějaké věci ukázali na videu. Řekli jsme si, jak hrají, a jak bychom na ně měli hrát my. Všichni to dodržovali. Hráli jsme takticky dobře.

Je hodně potěšující zjištění, že tato hra na Slavii platí? I na jejím užším kluzišti?

Určitě. Je výborné, že jsme si to vyzkoušeli hned v prvním zápase. Viděli jsme, že i když je to velmi kvalitní tým, dá se porazit.

Je reálné tak bezchybný výkon zopakovat i v dalším pokračování série?

Musíme se tomu snažit přiblížit. Máme co zlepšovat, určitě to nebylo dokonalé. Ale je to recept.

Překvapilo vás, že byla Slavia tak neškodná?

Byli trošku bezzubí proti Kubovi v bráně. To je nalomilo. (Kolem Kvapila a hrstky novinářů zrovna prochází spokojený kouč Vítkovic Alois Hadamczik a hned na Kvapila volá: „Teda Kvápo, abys to unesl, když děláš tolik rozhovorů...“) Trápilo je, že neproměňovali šance. My jsme pak dali dva tři góly, které je zlomily. Ve třetí třetině Slavia věděla, že už asi nevyhraje, tak šetřila síly. Ani my jsme se do ničeho nehnali. Už se to jen dohrávalo.

škv, Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..