Tipsport extraliga

Slavia zdolala Vítkovice, čtvrtfinálovou sérii srovnaly i Pardubice

5. března 2009 16:40 - PRAHA/PARDUBICE

Dva nejlepší týmy základní části napravily svá selhání z prvních zápasů čtvrtfinále a srovnaly stav sérií na 1:1 na zápasy. Slavia Praha porazila doma Vítkovice 3:2 a Pardubice si poradily s Plzní 3:1, když všechny branky padly už v první třetině. Obě série budou pokračovat třetími zápasy v neděli a v pondělí v Ostravě, resp. v Plzni.

Pardubice se stejně jako v prvním zápase dostaly do vedení a to dokonce už v sedmé minutě, kdy obránce David Havíř vymetl šibenici plzeňské branky. Zhruba po minutě a půl přidal další gól Jan Starý, jehož dělovka se šťastně odrazila od tyče.

V patnácté minutě snížil Pavel Vostřák, ale radost vydržela hostům jen pouhých 16 vteřin. Před branku si najel obránce Martin Lojek a dokonale využil Tvrdíkovu přihrávku. Od druhé třetiny nahradil Cháberu v brance Plzně Francouz, ale stav se už nezměnil. Hostům nepomohla ani závěrečná power play.

Slavia se z ostudné středeční porážky vzpamatovala hodně rychle. Už po 69 vteřinách druhého zápasu otevřel skóre Jiří Doležal a sotva sešívaní doslavili, mohli si to po minutě zopakovat. Kapitán Josef Beránek totiž úspěšně tečoval střelu Kadlece od modré čáry.

Hosté se dopracovali ke vstřelení branky až v 33. minutě zásluhou Lukáše Klimka, jenže už po čtyřech minutách jejich naděje znovu zchladil Karol Sloboda trefou v dvojnásobné přesilovce. Na konci zápasu Vítkovice stejnou početní výhodu promarnily a branka Kuboše rozvlnila slávistickou síť až příliš pozdě.