Tipsport extraliga

Slavia - Vítkovice 3:2

Slavia se vzchopila a srovnala stav série s Vítkovicemi na 1:1

5. března 2009 20:46 - PRAHA

Hokejisté Slavie se vzpamatovali po středečním debaklu a ve druhém zápase čtvrtfinálové série porazili Vítkovice 3:2. O triumfu Pražanů rozhodl především úvod duelu, již ve třetí minutě domácí vedli 2:0. Série se nyní za vyrovnaného stavu 1:1 na zápasy stěhuje do Ostravy, která v pondělí a úterý uvidí její pokračování.

Slavia sice v prvním utkání utržila pětibrankový příděl, do dalšího pokračování čtvrtfinálové série s Vítkovicemi ovšem nastoupila jako vyměněná. Už po devětašedesáti vteřinách hry napřáhl na modré Drtina a před brankou hlídkující Doležal tečoval kotouč mimo Štěpánkův dosah. Hosté se z rychle inkasované branky nestačili ještě ani oklepat a už prohrávali 0:2.

Navíc po brance, která se nápadně podobala té úvodní. S tím rozdílem, že od modré nahodil puk na branku Drtina a směr letu změnil Beránek. Vítkovice byly jako opařené, jen stěží se dostávaly do útočné třetiny. Děkovat přitom ještě mohly svému brankáři, který ve stoprocentních šancích vychytal jak Drtinu, tak Vondrku.

Ostravané si první nebezpečnější moment schovali na konec 19. minuty. Při přečíslení dvou na jednoho našel Štefanka Krenželoka, Furch ale jeho střelu ukryl pod svými betony. I do druhé dvacetiminutovky vstoupili sešívaní náporem. Nejprve po Mickově uvolnění nastřelil Štěpánka Sklenář, vzápětí si vítkovický gólman poradil i s projektilem Kadlece.

Výtečnou možnost na vstřelení kontaktního gólu měli hosté v polovině utkání, kdy hráli minutu a čtvrt dlouhou přesilovku pět na tři. V té největší šanci selhal u levé tyčky zakončující Štefanka, proti němuž se bleskově od druhé tyče přesunul Furch.

V 33. minutě se Vítkovice přeci jenom dočkaly. Odražený puk od Klimkových bruslí Furch ještě zastavil, puk se ale znovu vrátil ke Klimkovi, který ho napodruhé propasíroval za čáru. Radost hostů ale trvala pouhé čtyři minuty. I Slavia totiž dostala příležitost sehrát dvojnásobnou přesilovku a vedla si o poznání lépe. Kadlec posunul kotouč Slobodovi, který ranou z první od modré čáry vrátil Pražanům dvoubrankový náskok.

Ve třetí třetině si diváci na pořádnou šanci museli dlouho počkat, až v 51. minutě zůstal při přesilovce u levé tyče volný Štefanka, místo odkryté branky ale trefil jen vnější tyčku. Necelé čtyři minuty před koncem třetí části šla Slavia na minutu do třech, Vítkovice si ale k zakončení téměř nedostaly. V čase 59:29 se zjevil sám před Furchem Kuboš a po brilantní kličce ještě zápas zdramatizoval. zbylé vteřiny si ale už Slavia pohlídala a srovnala stav série na 1:1.

Čtvrtfinále play-off hokejové O2 extraligy, 2. zápas:
Slavia Praha - Vítkovice Steel 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 2. Doležal (Drtina, Bednář), 3. Beránek (Kadlec), 37. Sloboda (Kadlec, Červenka) - 33. Klimek (J. Štefanka), 60. Kuboš (Hubáček). Rozhodčí: Hodek, Turčan - J. Svoboda, Lhotský. Vyloučení: 6:8, navíc Krstev (Vítkovice) 10 minut. Využití: 1:0. Diváci: 6879.
Slavia Praha: Furch - Kadlec, Vašíček, Žižka, Drtina, Sloboda, Kolařík - D. Hruška, Beránek, Tomica - Bednář, Červenka, Doležal - Micka, Sklenář, Vondrka - P. Jelínek, M. Čermák. Trenéři: V. Růžička st. a Kalous.
Vítkovice: Štěpánek - Jurečka, M. Barinka, Kuboš, Stehlík, Krstev, Ovčačík - Klimek, J. Štefanka, Krenželok - Ondřej, Burger, Hubáček - Strapáč, Šimíček, Kvapil - Ujčík, R. Hruška, Svačina - Treille. Trenéři: Hadamczik, Konečný a Moták.
STAV SÉRIE: 1:1.