Mladá Boleslav má po prohře s Českými Budějovicemi jistou baráž

Hokejisté Mladé Boleslavi budou o udržení v nejvyšší soutěži bojovat v baráži s vítězem první ligy. Středočeši v úterý prohráli s Českými Budějovicemi 1:2 a po vítězství Znojma v Kladně 3:2 po prodloužení ztrácejí na Orly dvě kola před koncem play outu sedm bodů. Ve čtvrtém finále první ligy porazila Kometa Brno 3:1 Ústí nad Labem a srovnala stav série hrané na čtyři výhry na 2:2.

Mladá Boleslav sice v úterý vedla po gólu Nouzy, Jihočeši dokázali skóre otočit. Nejprve vyrovnal Huml a před koncem druhé třetiny vstřelil vítězný gól Gulaš. Nováček soutěže tak bude muset o udržení bojovat s vítězem první ligy.

Znojmo šlo v Kladně do vedení po gólu Jaroslava Svobody, v polovině utkání ale vyrovnal Trončinský a domácí fanoušky poté rozjásal Stieler. Odpovědět rychle dokázat Rýgl a Jaroslav Svoboda v prodloužení zaznamenal vítězný gól. Ten rozhodl o tom, že Znojmo letos baráž hrát nebude.

Ve čtvrtém finále první ligy prohrálo Ústí nad Labem 1:3 v Brně. Na gól hostujícího Špirka z 20. minuty odpověděl po přestávce domácí bek Kántor, ve 41. minutě poslal domácí do vedení Morava a v poslední minutě pečetil do prázdné branky Svačina. Kometa srovnala v sérii s vítězem dlouhodobé části na 2:2.