Kladno - Znojmo 2:3Týmy Kladny a Znojma získaly potřebné body k záchraně

30. Trončinský 1 : 1
43. Stieler 2 : 1
46. Rýgl 2 : 2
63. Svoboda 2 : 3

Hokejisté Kladna získali v desátém kole skupiny o udržení v extralize potřebný bod k definitivní záchraně, když prohráli se Znojmem 2:3 v prodloužení. Také hostům zaručil tento výsledek setrvání v nejvyšší soutěži, neboť do baráže zamířila už dvě kola před koncem Mladá Boleslav po úterní domácí prohře s Českými Budějovicemi.

V úvodní třetině byla na hře obou týmů patrná nervozita. Orli přece jen více mysleli na obranu a šancí na skórování bylo minimum. Pouze kladenský Nádašdi se dostal až před gólmana Trvaje, ale v rozhodující chvíli zaváhal.

První gól přinesla až úvodní přesilovka na začátku druhé třetiny, kterou hráli Moravané. Bičánkovu ránu po ledě tečoval Svoboda za Kopřivova záda. Domácí se dočkali vyrovnání v polovině zápasu. Trončinský od modré prostřelil klubko těl před sebou a puk proletěl až do sítě.

Hra se přece jen zrychlila, ale příležitostí bylo pramálo. Úvod třetí dvacetiminutovky vyšel lépe svěřencům trenéra Müllera. Stieler při signalizovaném vyloučení hostujícího hráče přihrál skrz brankoviště a puk se odrazil od brusle obránce Chvátala do branky.

Znojmo však ztrátu bodů nedopustilo. O tři minuty později se vydal na zteč Rýdl a přestože byl podražen, dokázal blafákem vyrovnat. Utkání tak dospělo do prodloužení, v němž si důležitý druhý bod připsali hosté, když při vyloučení Patery podruhé v zápase skóroval Svoboda.

Týmy Kladny a Znojma získali potřebné body k záchraně

KLADNO

Hokejisté Kladna získali v desátém kole skupiny o udržení v extralize potřebný bod k definitivní záchraně, když prohráli se Znojmem 2:3 v prodloužení. Také hostům zaručil tento výsledek setrvání v nejvyšší soutěži, neboť do baráže zamířila už dvě kola před koncem Mladá Boleslav po dnešní domácí prohře s Českými Budějovicemi.

10. kolo hokejové extraligy, skupina o udržení:
Geus Okna Kladno - Znojemští Orli 2:3 v prodl. (0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 30. Trončinský (Kalla), 43. Stieler - 23. Svoboda (Bičánek), 46. Rýgl (Vyrůbalík), 63. Svoboda (Bičánek). Rozhodčí: Minář, Jeřábek - J. Svoboda, Lhotský. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. Diváci: 1705.
Kladno: Kopřiva - Nádašdi, Hájek, Pavlas, Hořava, Šmach, Trončinský, V. Kameš - Bělohlav, Patera, Martin Procházka - Čurilla, F. Mrázek, Kuchler - Horna, Kalla, Frolík - T. Polanský, Stieler, Eberle. Trenéři: Müller a Kasík.
Znojmo: Trvaj - Rýgl, Mojžíš, J. Mrázek, Bičánek, Švrček, Vyrůbalík, Tesařík, Chvátal - Erat, Dopita, Selingr - J. Svoboda, R. Procházka, Demel - M. Růžička, Davídek, Haman - Kucharczyk, Čachotský, Sajdl. Trenéři: Rulík a Baďouček.