Hokejisté Mladé Boleslavi i bez řady opor vyhráli v Kladně

KLADNO

Hokejisté Kladna se rozloučili s domácím ledem v závěru nevydařené sezóny stylově a podlehli v předposledním kole skupiny o udržení v extralize Mladé Boleslavi 2:4. Nováček soutěže přitom k dnešnímu utkání nastoupil bez dvanácti hráčů základní sestavy, které trenér Jaromír Šindel šetřil na důležitá barážová utkání.

Kladno, které nastoupilo jen bez Kopřivy a Hájka, začalo velice vlažně, ale skóre otevřel lacinou brankou z první přesilovky Kalla. Hostující mužstvo s řadou juniorů se však nepoložilo a v rozmezí pouhých 14 sekund dalo nekoncentrovanému soupeři dvě branky. Svůj podíl viny na tom nesl brankář Orct, který už v osmé minutě zamířil na střídačku.

V 17. minutě vyrovnal po hrubé chybě hostující obrany Polanský, ale za dalších 17 sekund mladoboleslavští hráči opět vedli. Pšurný protlačil puk pod ležícím náhradním gólmanem Cikánkem.

Druhá třetina se hrála oboustranně bez zájmu. Svěřenci trenéra Šindela promarnili možnost zvýšit náskok, když nevyužili 96 sekund trvající přesilovku pět na tři a v další šanci Gajovský nastřelil tyčku.

V poklidném tempu se hrálo i v závěrečné části. Skalní domácí fanoušci vyvolávali svoje oblíbence, ale ti jim moc radosti nenabídli. Definitivní rozhodnutí přišlo osm minut před koncem, kdy Kazionov zaznamenal čtvrtý úspěch hostů. Na jejich cestě do baráže však výhra nic nezměnila.

Geus Okna Kladno - BK Mladá Boleslav 2:4 (2:3, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 6. Kalla (Šmach, Frolík), 17. Polanský (Trončinský) - 7. Pšurný (Sýkora, Čížek), 8. Gajovský (Mocek), 17. Pšurný (Rod), 52. Kazionov (Gajovský). Rozhodčí: Hribík, Pešina - Prchal, Čížek. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:0. Diváci: 1585.
Kladno: Orct (8. Cikánek) - Nádašdi, D. Růžička, Pavlas, Hořava, Šmach, Trončinský, V. Kameš, R. Gudas - Bělohlav, Patera, Martin Procházka - Čurilla, F. Mrázek, Kuchler - Horna, Kalla, Frolík - Eberle, Stieler, T. Polanský. Trenéři: Müller a Kasík.
Ml. Boleslav: Šindelář - Čížek, Kočí, Mocek, R. Bauer, J. Moravec, Brňák, Lukáč, Soukup - Padělek, T. Sýkora, R. Pšurný - Kazionov, Rod, Gajovský - Fiedler, Konečný, Gengel - Kotrba, Loskot. Trenéři: Šindel, L. Gudas a Šejba.