Tipsport extraliga

Martin Straka: Kluci odvedli famózní výkon

20. března 2009 20:49

Slávističtí trenéři připravili na elitní plzeňskou formaci Vostřák, Straka, Vlasák speciální obrannou řadu. Uhlídat Strakův útok se jim přesto nepodařilo. Západočeši už po první třetině vedli 4:0, všechny čtyři branky přitom vstřelila právě Strakova řada. „O Tomicovi jsem věděl celý zápas. Ale díky našemu pohybu jsme se do těch šancích stejně dostali,“ pochvaloval si po utkání Martin Straka.

Čekali jste alespoň v koutku duše, že by vám první třetina mohla vyjít tak dokonale?

To určitě ne! Měli jsme štěstí, ale šli jsme za ním. Bojovali jsme, do utkání jsme dali maximum.

Slavia na vaši formaci nasadila Tomicův útok. Pocítili jste to vůbec?

Věděli jsme, že se něco takového může stát. Je to otázka celé pětky, nejenom mě. Kluci odvedli famózní výkon, hrozně moc mi pomohli.

Více o zápase Slavia - Plzeň čtěte zde.

Cítil jste vy osobně zvýšenou pozornost?

Zezačátku jsem o něm (Tomicovi) věděl. Nebo takhle: věděl jsem o něm celý zápas. Ale diky našemu pohybu jsme se do těch šancích stejně dostali.

Říkal jste si po první třetině, kdy byl stav 4:0, že je rozhodnuto?

Určitě ne. Slavia je silné mužstvo a my to víme. Kdyby z něčeho dala jeden gól, mohlo to vypadat jinak. Za stavu 5:0 už to ale bylo veselejší. To už jsem věděl, že my i oni se budeme chystat spíše na další utkání. Za tohoto stavu už je něco těžké otočit.

Před startem série se spekulovalo, jak na tom bude Plzeň se silami...

(skočí do řeči) Já bych nechtěl pořád mluvit o silách. Je to druhé kolo play-off, tak proč se o tom pořád bavíme?

Takže jich máte spoustu?

Doufám, že jo!

Přibližně v 50. minutě vás trenéři stáhli ze hry a poslali do kabin, abyste si odpočinuli...

Přivítali jsme, že jsme si šli odpočinout. Utkání už se stejně jen dohrávalo, nemělo cenu zůstávat. Čekají nás další těžká utkání a každá síla (začne se smát při vzpomínce na svou reakci na otázku o silách) je důležitá.