Stav série 1:1? S tím jsme do Prahy jeli, je spokojený plzeňský Chábera

Dlouhou dobu to vypadalo, že plzeňští hokejisté si po pátečním kanonádě připíší další skalp Slavie. Ještě ve 40. minutě vedli 3:1, pak Pražané snížili a v třetí třetině obrat dokonali. Série se tak do Plzně stěhuje za vyrovnaného stavu, gólman Lasselsbergeru Jan Chábera je i přes sobotní prohru s dosavadním průběhem spokojený. „Kdyby nám to někdo řekl na začátku, brali bychom to,“ prohlásil.

Do 40. minuty jste měli utkání pevně v rukách. Co se s vámi potom stalo?

Nezvládli jsme výstup z druhé třetiny, osm vteřin před jejím koncem jsme dostali laciný gól. To buly jsme měli sehrát lépe. Na začátku třetí třetiny nám Slavia dala dva šťastné góly, pak už jsme jenom dotahovali.

Proč se Plzni nepodařilo navázat na výkon z prvního zápasu?

Ten druhý zápas jsme nehráli tak dobře, nebruslili jsme tolik jako v pátek. I v obraně jsme udělali plno chyb. To nás stálo zápas.

Druhý semifinálový zápas Slavia - Plzeň na Sport.cz:
ON-LINE:Slavia Praha - Plzeň
REPORTÁŽ:Slavia smazala manko, série je srovnaná
ČERVENKA:Pořád si věříme
CHÁBERA:Se stavem 1:1 panuje spokojenost

Říkáte, že tým tolik nebruslil. Z vašeho pohledu z brankoviště - myslíte, že Plzni trochu docházely síly?

Myslím, že kluci mají dost sil. Každý zápas vám ale nesedne, soupeře nebudete pokaždé válcovat. Věděli jsme, že Slavia na nás vlítne a začátek jsme si dobře pohlídali. Jak už jsem říkal. Měli jsme druhou třetinu dohrát za stavu 3:1 a nedostat ten gól.

Byl Doležalův kontaktní gól zlomový okamžikem? Myslíte, že kdyby ho Slavia nedala, její nástup v závěrečné části by se nekonal?

Určitě. Ten gól jim dodal křídla, do třetí třetiny vlétli.

Na oba zápasy dorazila spousta plzeňských fanoušků. Jak jste vnímali jejich bouřlivou podporu?

Bylo to super! Jako bychom hráli doma!

Série se nyní za stavu 1:1 stěhuje do Plzně. I přesto, že jste teď prohráli, jste se ziskem jedné výhry spokojen?

S tím jsme sem jeli. Kdyby nám to někdo řekl na začátku, brali bychom to. Mohli jsme sice vést 2:0, sami jsme si to ale pokazili.