Červenka: Pořád si věříme, žádný výsledek pro nás není ztracený

Znovu svému týmu dokázal pomoct, když mu bylo nejhůře. Slavia na začátku třetiny prohrávala s Plzní 2:3, když Roman Červenka pohotovou dorážkou srovnal. Pražané pak utkání otočili a stav semifinálové sérií s Plzní srovnali. „Pořád jsem věřil, že to můžeme otočit. Tak, jako jsme tomu věřili s Vítkovicemi. Jsem rád, že se to povedlo,“ radoval se po skončení duelu Červenka.

Souhlasíte, že Slavii nastartovala Doležalova trefa ze samého závěru druhé třetiny?

Určitě. Ten gól byl zlatej! Zbývalo osm vteřin do přestávky, hodně nám to pomohlo. Díky němu jsme vyhráli.

Co jste si pak před třetí třetinou v kabině říkali?

Že vystupňujeme tempo. Naše hra nebyla špatná, opticky jsme tlačili. Plzeň nám třikrát ujela a dala nám tři góly. To nás dostalo do kolen. Do té třetí třetiny jsme ale vlétli a napadalo nám to tam.

Plzeňský gólman Chábera vás dlouho ničil fantastickými zásahy. Nepropadali jste panice?

Chytá výborně, ale já jsem pořád věřil, že to můžeme otočit. Tak, jako jsme tomu věřili s Vítkovicemi. Jsem rád, že se to povedlo.

Je právě série s Vítkovicemi psychickým povzbuzením?

Určitě. Víme, že žádný výsledek a stav série není ztracený. I v sobotu jsme to dokázali otočit. Pořád si věříme.

První gól Slavie musel znovu posvětit až videorozhodčí. Věřil jste, že Bednářova trefa byla regulérní?

Viděl jsem to. On byl ale asi tři metry od brány, člověk tedy těžko posoudí, jestli měl hokejku pod břevnem, nebo nad ním. Věřil jsem, že to bude platit.

Není už v této sérii těch konzultací s videem trošku moc?

Zatím je toho dost. Zaplaťpánbůh, že nám alespoň jeden uznali.

Oproti prvnímu zápasu se vám podařilo uhlídat Strakovu formaci. Je to s ohledem na další průběh série potěšující zjištění?

Všichni tři jsou výborní hráči. Není to jednoduché. Dneska dali jen jeden gól, navíc v přesilovce. Myslím, že jsme je pohlídali. Jen tak dál!

Bylo to i tím, že jste je častokrát zatlačili a oni se tak nemohli věnovat jen ofenzivním aktivitám?

I my jsme chtěli zaútočit. Chodili jsme na ně (s Bednářem a Tomicou), protože jsme mohli střídat jako druzí. Snažili jsme se, aby naše lajna na ně chodila. Co se ale oproti pátku změnilo, byl náš pohyb. Lépe jsme bruslili a z toho pramenily naše šance.

Jedenáct gólů. Fanoušek si jistě musel přijít na své...

Doufám, že se lidi bavili. Když těch šest gólů dáme my, je to v pořádku.

Alarmující ale je, že během dvou utkání jste inkasovali jedenáct branek!

Je to hodně. Ale důležité je, že je to 1:1 na zápasy.

Na ledě jste strávil spoustu času, kouč Růžička vás pořádně vytěžoval. Se silami problém nemáte?

Musím říct, že mám docela natrénováno. Jsem v pohodě. Uvidíme, co dál.

Dají se v Plzni čekat podobné přestřelky?

Tak to nevím. Doufám, že my tolik gólů dostávat nebudeme. Je tam větší hřiště, tak uvidíme. Chceme tam alespoň jednou vyhrát.