Rubriky:

Tipsport extraliga

Živě

Červenka: Dva tituly by byly krásné, ale čeká nás dlouhá cesta

1. dubna 2009 16:26 - PRAHA

Hokejový útočník Roman Červenka zažívá dosud nejlepší sezónu své hokejové kariéry, navíc mu přeje i štěstí a okolnosti. Ve třiadvaceti letech si zahraje již třetí extraligové finále. Bilanci má zatím vyrovnanou. Po prohře se Zlínem v roce 2004 nechyběl u zisku loňského titulu Slavie. Ten by si nyní přál obhájit a úspěch zopakovat.

Sám si sice možnost hrát třetí finálovou sérii moc nepřipouští, ale váží si jí. "Ani to moc nevnímám, ale jsem samozřejmě rád, že si můžu zahrát již potřetí finále, hlavně pak tahle dvě po sobě. Dva tituly by byly krásné, ale ještě nás čeká dlouhá cesta," řekl ve středu Červenka novinářům. Už se také hodně těší, až finálová bitva v pátek vypukne. "Kdo by se také netěšil. Bude to zajímavé i proto, že je to odveta z loňska, tak uvidíme, jak to dopadne," dodal Červenka.

Očekává, že Západočeši v sobě mají stále trochu hořkosti z loňské prohry. Prohráli tehdy finále až v posledním možném, sedmém utkání. "Ten rok utekl hodně rychle, asi nám to budou chtít vrátit. Obě mužstva jsou znovu ve finále, což se tak moc často neděje," prohlásil Červenka.

Vypořádat se podle něho bude muset Slavia především s nepříjemnou důraznou hrou soupeře. "Jsou hodně nepříjemní a bude to těžké. Mají dobré beky, vyrovnaný tým, parádně jim chytá 'Mensi'," ocenil Červenka brankáře Lukáše Mensatora. Má vůbec slabinu, přes kterou je možné se prosadit? "Nevím, jestli tam nějaká je. Teď má každopádně výbornou formu a bude strašně těžké se proti němu prosadit. Ale nějaké skulinky tam musíme najít. Naposledy, když hráli tady u nás, tak se mu zápas také nepovedl a střídal, tak uvidíme, zda mu ta forma vydrží i po celé finále," dodal Červenka.

Letos jedním z klíčových hráčů sešívaných

Zatímco loni naskakoval do rozjetého vlaku, letos měl možnost po skvělé základní části plynule navázat v play off. "Je to pro mě nyní jednodušší než loni, kdy jsem měl zlomenou nohu, nějaké dva měsíce pauzu a pak se zapojil přímo do play off v semifinále, to nebylo úplně snadné," připomněl.

Červenka se zařadil mezi klíčové postavy týmu, i kvůli výtečné souhře s dalším ostrostřelcem Jaroslavem Bednářem. "Člověk tu svou úlohu vnímá, ale sám nebo ve dvou lidech se vyhrát nedá. Jsme podruhé za sebou ve finále, protože hrajeme jako tým. Nemáme tady moc individualit, ale hrajeme týmový hokej," řekl Červenka. Na druhou stranu dobře ví, co se od něho očekává. "Jsem tu od toho, abych dával góly a bodoval, ale je to vše o partě, kterou máme opravdu výbornou."

Věří, že Pražany nerozhodí ani přeskupené pořadí zápasů kvůli vytížené O2 Areně. Slavia začne dvakrát venku. "Těžko nad tím spekulovat, zda je to výhoda, nebo nevýhoda. Když tam jeden vyhrajeme, bude to dobré, protože pak hrajeme třikrát doma, ale my to bereme, jak to je, moc to nevnímáme," uvedl Červenka s tím, že stoprocentně alespoň jednou chce Slavia na západě Čech uspět. "Ty tři zápasy doma pak neznamenají automaticky tři výhry," doplnil odchovanec Slavie.

Do finále chtěl Červenka Spartu

Sám si přece jen ve skrytu duše přál víc Spartu jako finálového soupeře. "Abych pravdu řekl, tak to bych bral raději. Bylo by to přece jen ještě o něco víc. Ani ne proto, že by se proti Spartě mohlo hrát líp. Ale i kvůli lidem, pražské derby ve finále extraligy, co já bych si mohl jako Pražák a navíc odmalička slávista víc přát?" vysvětlil Červenka. Za stavu 3:1 na zápasy ve druhém semifinále však tušil, že se mu přání již nesplní. "To už jsem si myslel, že to Vary zvládnou," připustil Červenka.

Může vůbec finále nabídnout více než pátý zápas s Plzní? "To snad leda, že bychom hráli sedmý zápas a hráli ho do půl třetí ráno. Nic lepšího už asi divákům nabídnout nelze, ale nikdy neříkej nikdy," podotkl Červenka. Sám se do zmíněného duelu nesmazatelně zapsal vlastním gólem. "S rodinou jsem o tom moc mluvit nemusel. Spíš se jen zeptali, kolik jsem dal gólů, tak jsem řekl, že dva a byli spokojení," smál se Červenka, který jednou skóroval také do plzeňské branky.

Jako člen širšího reprezentačního kádru a jedna z hlavních hvězd extraligy přichází do úvahy o nominaci na blížící se mistrovství světa ve Švýcarsku. "Abych pravdu řekl, vůbec na to nemyslím. Je před námi finále a teprve pak uvidíme, zda dostanu pozvánku. Neřeším to a soustředím se na finále. Z této kabiny teď na nároďák nikdo nemyslí," uzavřel Červenka.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..