Věštec Bednář tušil, že Slavii nájezdy tentokrát nemusí vyjít. Nemýlil se

Sázka na tradiční jistotu tentokrát nezafungovala. Jaroslav Bednář svůj samostatný nájezd neproměnil a i proto Slavia prohrává s Karlovými Vary 1:2 na zápasy. Ještě než na trestná střílení došlo, kanonýr překvapivě tušil, že slávistické akcie na výhru prudce poklesly. „Měl jsem takový divný vnitřní pocit, že by to na ty penalty tentokrát nemuselo vyjít,“ přiznal Bednář.

Vary vás do šancí příliš nepouštěly, na každou jste se až příliš nadřeli. Čím si vysvětlujete, že vám třeba oproti druhému zápasu chyběla lehkost?

Co si budeme nalhávat,Vary měly ten hlad po vítězství o trochu větší!

Tomu příliš nerozumím. Kdy jindy už by měli hráči dát do zápasu víc než ve finále!?

Asi to bylo psychikou. Mysleli jsme si, že to bude lehčí než ve Varech. Opak byl pravdou!

Jaroslav Bednář = slávistická jistota při nájezdech. Proč to tentokrát nevyšlo?

Vypružila mi tam hokejka, Mensatorovi jsem de facto dal malou domů. Nechtěl jsem volit zakončení, které jsem udělal ve Varech (Bednář ve druhém finále přesnou střelou nad ledem k tyči svůj nájezd proměnil - pozn. aut.). Bohužel jsem ale měl...

Věřil jste, že když už zápas dospěl do nájezdů, Slavia je zvládne?

Já osobně jsem penalty nechtěl. Chtěl jsem to rozhodnout minimálně v prodloužení.

Proč jste si je nepřál?

Měl jsem takový divný vnitřní pocit, že by to na ty penalty tentokrát nemuselo vyjít. Občas to takhle cítím. Tak se to ukázalo... To jsou ale jen moje předtuchy.

Nezbořil je ani fakt, že Neruda v prodloužení Melenovského trestné střílení lapil?

Standa nám hlavně vychytal celý zápas! To nebylo jen o Melenovského nájezdu, těch šancí tam bylo mnohem víc. Že mu to tam při vabanku v nájezdech dvakrát spadlo mezi nohy, to se stává. To už je o štěstí.

Zápas ale do prodloužení a následných nájezdů málem ani nedospěl. Vždyť se vám podařilo srovnat až v 58. minutě. Neměl jste strach, že už se vám to nepovede?

Já ne. Jakmile jsme hráli přesilovku, věřil jsem, že dáme gól. Nejsem ten typ, který by to balil. Věřil jsem až do konce.

Jakou máte předtuchu pro středeční čtvrtý duel?

Že bychom do toho mohli dát trochu víc šťávy! Ale to není o předtuše. To je můj osobní pocit a realita.