Rubriky:

Tipsport extraliga

Karlovarští fanoušci slavili dlouho do noci, ale bez incidentů

13. dubna 2009 11:17 - KARLOVY VARY

Karlovarští fanoušci slavili historické vítězství svých hokejistů v extralize dlouho do noci. Po nedělní výhře 4:3 nad Slavií v šestém finálovém utkání zněly do půlnoci ulicemi města klaksony automobilů a restaurace v centru se zaplnily do posledního místa. I když byli strážníci i policisté ve střehu, žádné incidenty řešit nemuseli, řekl v pondělí ČTK mluvčí karlovarské policie Pavel Valenta.

Policie měla pohotovost před začátkem zápasu, aby předešla případným střetům mezi fanoušky. Zůstala ale bez práce, k výtržnostem nedošlo. Smutní slávističtí fanoušci přijali porážku sportovně. "Loni jsme vyhráli my, letos zase vy. Hlavně když za námi zůstala Sparta. Prostředí tady bylo dobré, domácí fanoušci se k nám chovali slušně," uvedl jeden z příznivců Slavie.

Nejvíce práce po utkání měla dopravní policie, když se snažila korigovat dopravu v blízkosti zimního stadiónu. Dopravní zácpa však tentokrát nikomu příliš nevadila. Řidiči si krátili čas vytrubováním různých melodií, s nimiž vždy někdo začal a postupně se přidávali další. Většina z aut zamířila na průtah městem, kde projížděly kolony vozidel s vlajícími klubovými vlajkami.

Většina z restaurací, kde lidé obvykle sledují sport v televizi, byla už předem obsazená. Ještě kolem půlnoci procházela řada fandů, byť už zjevně oslavami unavená, po ulicích. Přesouvali se z lokálu do lokálu a připíjeli si na vítězství hokejistů. "Žádný výjezd, který by souvisel s hokejem, hlášený nemáme," uvedl mluvčí krajské záchranky Lukáš Hutta.

Šesté finále extraligy na Sport.cz:
ON-LINE Karlovy Vary - Slavia
REFERÁT Karlovy Vary slaví historický triumf, titul vystřelil Pech
RADOST Famózní obrat a karlovarské oslavy titulu neberou konce
ŘEZNÍČEK Frenetická atmosféra nás hnala dopředu
NĚMEC Šetřit se nebudu, titul se musí oslavit pořádně
FANOUŠCI Karlovarští fanoušci slavili dlouho do noci, ale bez incidentů
PECH Rozhodnout finále je úžasný pocit, jako hrdina se necítím

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..