Mensator o reprezentaci nepřemýšlí, v nároďáku jsou zkušenější brankáři

KARLOVY VARY

Skvělou formu podtrženou zlatou tečkou předvedl karlovarský gólman Lukáš Mensator v play-off. Nejen v šestém utkání byl čtyřiadvacetiletý brankář Energie velkou oporou svého týmu a řekl si tak o nominaci na světový šampionát ve Švýcarsku. „S reprezentací zatím nepočítám, nechci dělat unáhlené závěry,“ řekl Mensator po nedělním triumfu.

Jak vidíte své šance zachytat si na mistrovství světa?

Na repre se vůbec nesoustředím, zatím s ní nepočítám. Budu si chtít vyčistit hlavu. Telefon budu mít zapnutý a pokud mi někdo zavolá, tak za to budu moc rád. Není však moc reálné, aby byl Prusek za mnou a dělal dvojku. V nároďáku máme spoustu zkušenějších brankářů…

Pomohlo vám, že jste nevynechal jediné utkání play-off?

Hodně mi to pomohlo. Měl jsem chytání až nad hlavu. Jsem rád za důvěru trenérů, ale čtyři měsíce v zápřahu byly až až.

Brankář karlovarských hokejistů Lukáš Mensator se spoluhráčem Petrem Kumstátemfoto: Právo/Lukáš Táborský

Cítil jste, že mužstvo je silnější než v loňské sezóně?

Vloni jsme byli z finále vykulený. Letos jsme si od začátku věřili. Když jsme postoupili do semifinále, nikdo z nás z toho nebyl tolik překvapený.

Byl pro vás radostnější pocit, než teď?

Když se mi narodil syn, ale tohle je také něco skvělého.

Byl jste jednou z klíčových postav Varů, cítíte se jako hrdina?

Necítím, je nás dvaadvacet, kteří jsme finále uhráli. Síla našeho mužstva je v týmové spolupráci! Nemáme extra individuality, ale dokážeme zápas uhrát týmově.

Věřil jste, že po první třetině byste mohli myslet na titul již v neděli?

Od druhé třetiny nastoupil jiný manšaft. S prvním gólem jsme se neskutečně zvedli. Atmosféra byla vynikající a slávistům se tu nemohlo hrát dobře.

Nepomyslel jste po třígólovém přídělu na střídání?

Po očku jsem kouknul na Sábla, jestli se nerozcvičuje (úsměv). Necítil jsem se úplně v pohodě, ale věřil jsem, že se s zápasem dá něco dělat.

Brankář Karlových Varů Lukáš Mensator s medailí pro mistra extraligyfoto: Právo/Lukáš Táborský

Jaká byla v kabině nálada po první třetině?

Za stavu 0:3 byla šance minimální. Po první přestávce jsme všichni koukali do koberce. Když jsme ale snížili na 2:3, tak jsem viděl neskutečné odhodlání. Každý z nás byl nabuzený a věřil jsem, že s tím můžeme ještě něco udělat.

Čím si vysvětlujete tak bídnou první dvacetiminutovku?

V první třetině se potvrdilo pravidlo, že čím víc chceš, tak tím je to horší. Byli jsme přemotivovaní. Od druhé třetiny se z nás vyplavila ta sračka, jak řekl Pepa Řezníček. Věděli jsme, že máme více síly a musíme zápas otočit.

V závěru jste mužstvo hodně podržel, když Červenka neproměnil tutovku z bezprostřední blízkosti…

Vyrazil jsem puk blbě před sebe a říkal si, že je to zlé. Střílel bekhendem a nepodařilo se mu puk zvednout tak, jak chtěl. Chytil jsem mu to lapačkou.