Rubriky:

Tipsport extraliga

Plzeňský hokejový klub by měl dostat z Plzně 15 miliónů korun

20. května 2009 19:43 - PLZEŇ

Plzeňští extraligoví hokejisté, kteří přišli o dosavadního generálního sponzora firmu Lasselsberger, by měli pro příští sezónu získat od radnice nebo od městem stoprocentně vlastněné firmy Plzeňská teplárenská 15 miliónů korun. Ve středu to řekl předseda představenstva Plzeňské teplárenské Roman Jurečko s tím, že dosavadní jednání stanovila zatím částku, nikoli formu podpory.

Vedení Plzeňské teplárenské, která na doporučení radních s hokejisty jednala, ve středu radní informovalo o dosavadních dohodách. "Jakou formou by se měla podpora uskutečnit, zda jako dar, půjčka, nebo jako reklama, ještě není dohodnuté. Stejně jako to, od koho půjde," řekl Jurečko, který je zároveň městským zastupitelem.

Zdůraznil, že případná podpora profesionálních hokejistů by byla pouze na jednu sezonu, neboť jinak by byl ohrožen jejich start v extralize. Bylo by to zároveň výjimečné opatření, které by se v příštích letech nemělo rozhodně stát zvykem.

"Klub nám prostřednictvím generálního manažera Martina Straky řekl, že ta částka 15 miliónů korun by jim stačila. Řekli také, že k sobě budou tvrdší a budou šetřit," uvedl Jurečko. Úspory by se tak měly projevit například v až dvacetiprocentním snížení platů hokejistů.

Jurečko předpokládá, že radní, kteří zároveň plní funkci valné hromady Plzeňské teplárenské, by mohli mít koncept dohody v pondělí. Pokud hokejisté dostanou záruku podpory, očekává Jurečko, že to "rozhýbe vody dalších sponzorů". Některé firmy a sponzoři totiž zatím při pochybnostech o finančním zajištění sezony váhali slíbit svůj příspěvek.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..