Hokejisté Slavie nezískali bod ani v Liberci

Hokejoví mistři z pražské Slavie jsou po dvou kolech nového ročníku extraligy bez bodu. V sobotu prohráli v Liberci 2:3, když o výsledku rozhodly přesilové hry. V nich padly čtyři z pěti gólů a jednu branku dali domácí ve chvíli, kdy se vyloučený hráč hostí právě vracel na led.

Úvodní dvě šance zápasu měl liberecký útočník Kropáč, jehož pokusy v první a v šesté minutě zlikvidoval brankář Málek. Ve 12. minutě hráli hosté přesilovku, domácí reklamovali Supovo podražení Čakajíka, ale rozhodčí Souček nechal pokračovat ve hře a osamocený Sup zavěsil pod horní tyčku Svobodovy branky. Ještě v téže minutě zázračně zasáhl na druhé straně Málek po střele Plodka.

Slávista Šaffer naopak po zaváhání Procházky jel tváří v tvář Svobodovi, ale ten se nenechal překonat. V 17. minutě při liberecké přesilovce trefil domácí Korhoň tyčku. Při další početní převaze domácích opět zazvonila tyč Málkovy branky, kterou tentokrát trefil Jiruš. Ve 28. minutě Liberec vyrovnal, když Čakajík propasíroval puk za Málkova záda právě ve chvíli, kdy skončil trest slávisty Patrika Martince.

Po polovině zápasu začala přesilovka Slavie pět na tři a hosté v ní nepustili liberecké hokejisty z jejich obranného pásma. Svoboda sice zabránil gólu po střelách Jana Nováka, Klepiše, Kučery a Droppy, ale na Supovu ránu z blízka nestačil. V závěru druhé třetiny však Liberec opět vyrovnal. V přesilové hře při vyloučení Beránka Severočeši vyšachovali slávistickou obranu a Kropáčovu perfektní přihrávku proměnil v gól Straka.

V úvodu třetí části v další liberecké přesilovce Málek skvěle vystihl střelu Korhoně. Ve 44. minutě však gólman oslabil mužstvo Slavie, když před najíždějícím Kropáčem úmyslně vyhodil puk přes hrazení a Pražané dostali dvouminutový trest za zdržování. Přesilovku využil ve 45. minutě svým druhým gólem Čakajík a upravil na 3:2.

Ve zbytku zápasu byl Svoboda úspěšný při šancích Čermáka, Droppy a Jaroše. Naděje na vyrovnání vzala Slavii 61 sekund před koncem chyba střídačky. Hosté měli příliš mnoho hráčů na ledě a dostali dvouminutový trest. Přesto se pokusili v závěrečných 26 sekundách o zvrat při hře bez brankáře, ale na vítězství Liberce se již nezměnilo.

Liberec - Slavia 3:2 (0:1, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 28. Čakajík (Straka, Korhoň), 40. Straka (Kropáč, Jiruš), 45. Čakajík (S. Procházka, Plodek) - 12. Sup (Čermák), 34. Sup (Droppa). Rozhodčí: Souček - Bláha, Kareš. Vyloučení: 7:9, navíc Kašpařík (Liberec) 10 min. Využití: 2:2 Diváci: 2902.
Liberec: O. Svoboda - J. Moravec (21. Krstev), Jareš, Šmíd, Jiruš, Holub, Čakajík - Kropáč, Michal Straka, Korhoň - Rozsíval, Plodek, S. Procházka - V. Novák, Musil, Kašpařík - Verčík, Pabiška, Hájek.
Slavia Praha: Málek - J. Novák, Droppa, D. Pojkar, Kučera, Kuntoš, Graňák, O. Staněk - Beránek, P. Martinec, Sup - Jaroš, M. Kopecký, Klepiš - Hruška, Čermák, Tomica - Fadrný, Antoš, Šaffer.