Rubriky:

Tipsport extraliga

Hokejisté Zlína začali přípravu se všemi posilami

20. července 2009 15:52 - ZLÍN

Se všemi posilami zahájili v pondělí dopoledne přípravu na extraligu hokejisté PSG Zlín. Vedle nových útočníků Michala Důrase z Mladé Boleslavi, Petera Siváka ze Žiliny a obránce Jana Švrčka ze Znojma nechyběl na ledě ani kapitán Jaroslav Balaštík, který se na nové jednoroční smlouvě s klubem dohodl teprve začátkem července. Vzhledem k rozsáhlé rekonstrukci ledové plochy zimního stadiónu Luďka Čajky ve Zlíně proběhne celá část přípravy na ledě v sousední PSG aréně.

"Z širšího hráčského kádru nikdo nechyběl. Dáme příležitost i dalším juniorům, které hodláme vyzkoušet v přípravných zápasech," uvedl trenér Zdeněk Venera. "Jednalo se o úvodní trénink na ledě. A ten byl zaměřen na bruslení, kontrolu puku, práci s hokejkou. Postupem času začneme nacvičovat součinnost jednotlivých pětek a další herní činnosti," dodal kouč, který 36 hráčů rozdělil na dvě skupiny.

"První týden určitě budeme trénovat na dvě skupiny. Postupně plánujeme dvoufázové tréninky třikrát týdně v pondělí, úterý a ve čtvrtek. Pár dní se s námi budou připravovat i zlínští odchovanci, kteří působí v zámoří, Zdeněk Okál, Tomáš Rachůnek nebo Tomáš Kudělka," dodal Venera. Na úvodním tréninku zlínských Beranů se sklouzl i zlínský odchovanec a český reprezentant Petr Čajánek, který si vyzkoušel nové brusle. Čajánek v úterý odletí do Ruska, kde bude hrát Kontinentální ligu v dresu Petrohradu.

Zlínští hokejisté v rámci přípravného období sehrají celkem 12 zápasů. V případě vítězství ve skupině domácího Tipsport Cupu k tomu přibude semifinále a případně i finále. V plánu je rovněž účast na tradičním mezinárodním turnaji Rona Cup v nedalekém Trenčíně.

Program přípravných zápasů:
30. července: Slovan Bratislava - Zlín (17:00),
4. srpna: Třinec - Zlín (17:00, Tipsport Cup),
6. srpna: Zlín - Znojmo (17:00, Tipsport Cup),
11. srpna: Kometa Brno - Zlín (18:00, Tipsport Cup, v Prostějově),
13. srpna: Košice - Zlín (16:00, turnaj Rona Cup v Trenčíně),
14. srpna: Skalina - Zlín (16:00, turnaj Rona Cup v Trenčíně),
15. srpna: Trenčín - Zlín (19:00, turnaj Rona Cup v Trenčíně),
18. srpna: Zlín - Vítkovice (17:00, Tipsport Cup),
20. srpna: Zlín - Skalica (17:00),
25. srpna: Vsetín - Zlín (17:00),
28. srpna: Zlín - Vídeň (17:00),
1. září: Zlín - Slovan Bratislava (18:00).

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..